آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ , Friday 3 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 113048
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۸
 • شما اینجا هستید :اخبار برگزیده > اخبار محمودآباد > سیاسی
 •   

  خطیب جمعه سرخ‌رود:

  ضرورت استیضاح وزیر ارشاد به دلیل حواشی جشنواره فجر /مجلس در تراز انقلاب مدنظر مردم در انتخابات باشد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ خطیب جمعه سرخرود در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی از مصادیق نصرت الهی بود ملت ایران با حضور پرشور و میلیونی در یوم الله ۲۲ بهمن همچنان سربلند و استوار در اولین بهار از گام دوم انقلاب نشان دادند که آمدند بگویند که هر کدام ما حاج قاسم سلیمانی هستیم تا بگویند این انقلاب همچنان زنده است و این راه، راه هدایت و الهی است.

  حجت الاسلام محمود موسوی آملی به امنیت ایران اشاره کرد و بیان داشت: غیر از جمهوری اسلامی کجای دنیا سراغ دارید که در مقابل تمام دشمنان بایستد این قدرت و نصرت الهی است بعد از این هم همین جور است چون گام دوم انقلاب را مردم سربلند و استوار برداشتند.

  وی با اشاره به کم کاری های نمایندگان مجلس خاطرنشان کرد: ما مجلسی در تراز و شایسته نظام جمهوری اسلامی می خواهیم کم توجهی بسیاری از نمایندگان مجلس به مشکلات مردم کمتر از بی توجهی نیست حمایت غیرقابل توجیه بعضی از نمایندگان از برخی اقدامات دولت که با منافع ملی ناسازگار بوده است که در خیلی مواقع مجلس حالت خنثی را ایفا می کرد رها کردن وظیفه نظارتی مجلس که تحمیل سختی های فراوان معیشتی به ملت را در پی داشته است.

  امام جمعه سرخ‌رود ادامه داد: برخی از رانت خواری ها و سوء استفاده مالی که باعث رد صلاحیت ده ها نماینده کنونی از سوی شورای نگهبان شده است جای تأسف دارد که نمایندگان مجلس کمترین وظیفه دینی و ملی خود را انجام نمی دهند که از مردم پوزش بطلبند که بسیاری از مشکلات کنونی مخصوصاً در عرصه اقتصاد و معیشت مردم را خود آنها به بار آوردند.

  موسوی آملی به حضور حداکثری در انتخابات پیش رو اشاره کرد و متذکر شد: مجلس یازدهم ان شاء الله موثر در سرنوشت کشور و بهبود سامان جامعه است رأی خود را با پول عوض نکنیم ملت عزیز به ایران و امنیتش علاقمند است و حتماً در انتخابات شرکت می کند که نماینده ای انتخاب کند که بعضی از مسئولین بی غیرت که در نظام جایگاهی ندارند را کنار بزند.

  وی به برگزاری جشنواره فیلم فجر اشاره کرد و افزود: با پول بیت المال جشنواره فیلم فجر راه می اندازیم، بازیگر زن معلوم الحال روسری اش را برمی دارد، به ریش همه می خندد بعد هم اتفاقی نمی افتد و فیلمش اکران می شود! بعد در خیابان گشت ارشاد می گذاریم تا با کسانی که آن زن را به عنوان الگو خود پذیرفته اند برخورد کنیم! آیا وظیفه نظارتی مجلس نیست که وزیر ارشاد که متصدی این کار است را استیضاح کند.

  خطیب جمعه سرخ رود ادامه داد: دعوا بر سر دو نوع اسلام و دو نوع تشیّع است که هر دوی آنها زیارت، عزاداری و حبّ اهل بیت دارند همین الان در کشور ما طرفداران اسلام معاویه کم نیستند آنهایی که کاخ نشین هستند، ما در انتخابات مجلس مسئول کاخ نشین نمی خواهیم، مسئولی به درد مردم می خورد که درد رنج و سختی را کشیده باشد بعضی شرف ندارند اگر شرف حداقلی داشتند اینگونه اشرافی زندگی نمی کردند.

  موسوی آملی خطاب به برخی مسئولین ناکار آمد اظهار کرد: اگر دلسوز مردم هستید، چگونه شب ها به راحتی خوابتان می برد فاصله عظیم سیره مسئولین امروزی نسبت به ساده زیستی مسئولین اول انقلاب را می بینید. با کدام حقوق این کاخ ها ساخته می شود بعضی از مسئولین آباد می‌ ‌ کنند کاخ ها را به قیمت ویرانی زندگی مردم.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات پیش رو اشاره کرد و بیان داشت: ما نمایندگان منفعل نمی خواهیم چرا قراردادهای زمان این دولت عموماً زمان های بالای ۲۵ سال دارند؟ رهبر معظم انقلاب به طور مشخص مواردی درباره ی برجام فرمودند که باید رعایت می گردید اما هیچ کدام رعایت نشد ما مجلس قوی می خواهیم که جلوی پروژه ناتوان سازی ایران بایستد و در هفته آینده دوم اسفند به فضل الهی ایران اسلامی به رغم تمامی توطئه ها و خباثت های دشمنان، کشور را در مسیر عظمت و پیشرفت قرار خواهد داد.

  موسوی آملی با اشاره به گام دوم انقلاب یادآور شد: مسیر انقلاب را گام دوم انقلاب با انتخاب اصلح و نیروهای انقلابی و مومن و عدالت خواه برای ظهور ذخیره عالم هستی آماده خواهد کرد و تفکرات روشنفکرانه غربی در گام دوم انقلاب هیچ جایگاهی در مجلس بعدی نخواهد داشت و امید نفوذی های داخلی را در انتخاب آتی به یاس مبدل خواهیم ساخت و همانطور که شکسته شدن ابهت و پرستیژ توخالی آمریکایی ها در عین الاسد را دیدیم با انتخاب درست یوم الله دیگری را آفریده و حضور پرشوری در انتخابات داشته و مجلس نظام مقدس اسلامی را در قله های اقتدار قرار خواهیم داد.

  خطیب جمعه سرخ‌رود در پایان با اشاره به مجلس کار آمد گفت: مجلسی که بدنبال رفاه مردم،عدالت، گشایش اقتصادی، پیشرفت علم و فناوری و عزت و استقلال باشد ریل گذاری به سمت این اهداف خواهد بود اگر مجلس مرعوب غرب و آمریکا باشد، دنبال حاکمیت جریان اشرافی باشد، این مملکت را بدبخت خواهد کرد انتخاب ما مجلسی انقلابی، پس درست انتخاب کنیم.

  خبرنگار: مائده ابراهیمی

  برچسب ها :

  نظرات