آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ , Tuesday 30 November 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 112977
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  چهل و یکمین جشن پیروزی انقلاب اسلامی در مسکو

  به گزارش آوای شمال؛

  چهل و یکمین جشن پیروزی انقلاب اسلامی در مسکو

  آوای شمال/ مراسم روز ملی و چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی روز سه‌شنبه ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۸ در محل اقامتگاه سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو برگزار شد.

  در این مراسم که جمعی از مقامات عالیرتبه لشکری و کشوری روسیه و سفرا و دیپلمات‌های خارجی مقیم مسکو حضور داشتند، «کاظم جلالی» سفیر ایران در فدراسیون روسیه  طی سخنانی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در طی چهل و یک سال گذشته و استمرار دشمنی‌های آمریکا، به همکاری‌های گسترده دو کشور ایران و روسیه در ابعاد مختلف پرداخت و بر ضرورت بسط همکاری‌های منطقه‌ای دو کشور تاکید کرد.

  سفیر ایران در بخش دیگری از سخنان خود به همکاری‌های ایران و روسیه در زمینه مبارزه با تروریسم اشاره کرد و اقدامات جنایتکارانه آمریکا در منطقه از جمله ترور شهید سپهبد سلیمانی را محکوم و این اقدامات را بر خلاف حقوق و موازین بین‌المللی و در راستای یکجانبه گرایی آمریکا برشمرد.

  موضوع فلسطین و معامله ننگین قرن و موضع ایران در این خصوص از دیگر محورهای مطرح شده از سوی جلالی در این مراسم بود.
  در ادامه «ایگور موگولوف» معاون وزیر خارجه روسیه نیز ضمن تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی روابط ایران و روسیه را رو به پیشرفت و توسعه توصیف کرد و دیدارهای مقامات عالی دو کشور را نقطه اتکای این روابط خواند.

  وی با اشاره به عضویت موقت ایران در اتحادیه اقتصادی اوراسیا، نشست‌های پارلمانی و اجلاس روسای دانشگاه‌های دو کشور و همچنین برگزاری هفته‌های فرهنگی، بر تداوم همکاری‌های ایران و روسیه در زمینه‌های اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی تأکید کرد.

  در این مراسم آیت‌الله محسن قمی معاون امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری نیز که به مسکو سفر کرده حضور داشت و در حاشیه این مراسم با برخی شخصیت‌های مذهبی و مقامات حاضر در مراسم دیدار و گفتگو کرد.

  برچسب ها :

  نظرات