آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ , Friday 3 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 112941
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  پنجمین جشنواره ملی ارکیده ایران در نوشهر آغاز به کار کرد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ جمیله هاشمی صبح امروز در آئین افتتاح پنجمین جشنواره ملی ارکیده ایران در این شهرستان با اشاره به اینکه گل ارکیده یکی از گل‌های منحصر به فرد در طبیعت است که همواره نگاه‌ها را نسبت به خود معطوف داشته است، اظهار  کرد: این گونه ارزشمند دارای ظرفیت‌های متنوع و گوناگون در بخش تجاری و اقتصادی است.

  مدیر پنجمین جشنواره ملی ارکیده ایران ـ نوشهر با بیان اینکه ارکیده یکی از شگفت انگیزترین و بزرگترین خانواده گیاهان گلده در طبیعت است که تا به حال شناخته شده است، افزود: ارکیده به علت زیبایی و تنوع فراوانش همراه با سازگاری‌اش به طور وسیعی در طبیعت رویش می‌کند و در شرایط گلخانه‌ای نیز به شکل انبوهی کشت و پرورش داده می شود.

  وی گفت: در حقیقت سازگاری ارکیده باعث شده است که نه فقط در گلخانه، بلکه در آپارتمان‌های مسکونی و باغات نیز قابل کشت.

  هاشمی تصریح کرد: توجه به تولید و پرورش گل ارکیده که امروز به عنوان یکی از منحصر بفردترین کالای صادراتی غیر فتی از بخش کشاورزی ایران اسلامی ما به کشور‌های حاشیه خزر و خلیج فارس است ظرفیت عظیمی برای شکوفایی اقتصادی، اشتغال و در آمد پایدار در صنعت گل و گیاه محسوب می‌شود.

  وی عنوان کرد: افزایش تولید گل ارکیده که دارای تنوع بسیاری است می تواند برند صادرات غیرنفتی ایران از سرزمین پربرکت مازندران و نوشهر باشد.

  این مسؤول تأکید کرد: باید از ظرفیت‌های نوشهر در زمینه گل ارکیده که خاستگاه این گل خارق‌العاده در طبیعت کشور است، برای ایجاد فرصت‌های کسب و کار همراه با درآمد پایدار نهایت بهره را برد و بخش قابل توجهی از سایه رنج‌آور بیکاری به کنار زد.

  مدیر پنجمین جشنواره ملی ارکیده ایران ـ نوشهر اظهار کرد: همچنین کارگاهی شدن جشنواره ملی ارکیده می‌تواند زمینه‌‌های تولید انبوه همراه با اشتغال و درآمد قابل اتکا در بخش خانگی را هم رونق بخشد و این فرصتی بزرگ برای بانوان عزیز شهرمان شود تا بیش از پیش توانایی‌های عظیم خود را به نمایش گذاشته و قسمتی از چرخ دنده‌های اقتصاد را برای خانواده به گردش آورند.

  وی با اشاره به اینکه امسال که پنجمین سال برگزاری جشنواره ملی ارکیده ایران – نوشهر را آغاز می‌کنیم با استقبال کم نظیری از سوی تولید کنندگان پرتلاش و زحمتکش گل ارکیده برای شرکت در این جشنواره روبرو شدیم، افزود: بر این اساس امسال  تعداد ۵۰ تولید کننده در ۶۵ غرفه، انواع تولیدات گل ارکیده را به معرض نمایش عموم در می‌آورند.

  هاشمی بیان کرد: برای گل ارکیده ۱۲ غرفه، گل‌های آپارتمانی۲۰ غرفه، گل‌های فضای باز ۱۳ غرفه و صنایع وابسته ۲۰ غرفه در مجموعه نمایشگاهی پنجمین جشنواره ملی ارکیده ایران استقرار یافت.

  وی با اشاره به اینکه این جشنواره از ۲۳ تا ۲۶ بهمن در باغ گیاه‌شناسی نوشهر برگزار می‌شود، عنوان کرد: طبق پیش‌بینی کارگروه فنی و اجرایی پنجمین جشنواره ملی ارکیده ایران – نوشهر، امسال با تعداد بازدید کنندگان بسیاری در این جشنواره رو به‌رو خواهیم بود.

  مدیر پنجمین جشنواره ملی ارکیده ایران ـ نوشهر گفت: از همه مدیران استانی، شهرستانی و مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر نوشهر که از مدت‌ها قبل برای برگزاری و برپایی این جشنواره ملی تلاش و کوشش فراوانی از خود نشان دادند کمال تقدیر و تشکر را دارم و امیدواریم بتوانیم در این مدت مموجبات رضایت خاطر عموم شود و در سایه تعامل، همفکری و همدلی با یکدیگر بتوانیم برای توسعه و آبادانی نوشهرمان گام‌های بزرگ‌تر و مؤثرتری برداریم.

  برچسب ها :

  نظرات