آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ , Monday 6 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 112856
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳
 • شما اینجا هستید :اخبار برگزیده > اخبار محمودآباد
 •   

  معاون اجتماعی قرارگاه ثارالله اظهار کرد

  خلق دو یوم الله جدید در ایران / بعد از ۷۵ سال آمریکا طعم شکست را چشید

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ معاون اجتماعی قرارگاه ثارالله در راهیمایی ۲۲ بهمن چهل و یکمین سالگرد تولد انقلاب اسلامی اظهارکرد: نه تنها در این شهر بلکه در هزاران نقطه از کشورمان این حماسه بزرگ در حال رقم خوردن است اخبار و مستندات موجود حاکی از این است که حضور خروشان و میلیونی مردم در همچین روزی در سراسر کشور نسبت به ۴۰ سال گذشته بی نظیر و پر افتخار تر است.

  سردار صادق سادات حسینی به یک از ویژگی های ۲۲ بهمن امسال اشاره کرد و بیان داشت: یکی از ویژگی های یوم الله ۲۲ بهمن امسال نسبت به سال های قبل این است که امسال ۲۲ بهمن مقارن شد با ایام چهلم شهادت سردار سرافراز شهید حاج قاسم سلیمانی سردار دلهایی که نه فقط امنیت ایران ما و بلکه امنیت منطقه مدیون جانبازی ها و ایثارگری های او و همه هم رزمندگانش است.

  وی با اشاره به نقاط عطف هر جامعه بیان کرد: این روز بزرگ حماسه ای است که در تاریخ ثبت خواهد شد در تاریخ هر جامعه ای نقاط عطفی وجود دارد که سرخط تاریخی برای حرکت آن جامعه است و سرنوشت جامعه را تغییر میدهند و اگر از عنایات الهی و با هدایت انبیا و اولیای الهی منور گردد این نقاط عطف در مفهوم برهانی با یک کلید واژه ای رقم میخورد با نام یوم الله و یوم الله یعنی روز خدا

  معاون اجتماعی قرارگاه ثارالله به نقل از مفسرین بزرگ قرآن کریم از جمله علامه طباطبایی رحمت الله علیه و دیگر مفسرین در تعریف و در معنی یوم الله افزود:  همه روز ها روز خدا است و همه ساعات و دقایق الهی است اما انچه یوم الله را از روز های دیگر متمایز میکند ان است که خدای بزرگ در یوم الله دست قدرت خود را به صورت عیان و آشکار برای جامعه ظهور و  بروز داده است و خدا در  یوم الله به تعبیری قدرت نمایی کرده و یدالله و اقتدار خود را به رخ بشریت میکشاند و هر گاه در تاریخ این اتفاق بیوفتد از آن در قران کریم به یوم الله تعبیر می شود و یکی از نشانه های یوم الله در قران آیه ۵ سوره ابراهیم است..

  وی به دوعامل اساسی که موجب باز تولید یوم الله در طول تاریخ می شود اشاره کرد و متذکر شد:عامل اول این است که هر جامعه ای که در اوج صبر و استقامت و مقاومت باشد و گفتمان مقاومت بر  اندیشه و گفتار و رفتار او حاکم و محوریت مقاومت بر همه وجود او مسلط گردید و زود خسته نشد و در برابر توطئه های شیطان از پا در نیامد و صبار بود آن جامعه یکی از اصلی ترین شاخص های باز تولید یوم الله را پیدا می کند.

  سردار سادات حسینی ادامه داد: عامل دوم که سبب باز تولید یوم الله می شود این است که هر جامعه ای که شکور است یعنی بسیار بسیار شکر نعمت الهی را می کند و از میان این نعمت های الهی بزرگ ترین نعمت، نعمت هدایت که بالا ترین نعمت خدا است و در مرکزیت نعمت هدایت نعمت ولایت است را بشناسد و از آن خوب بهره برداری و تبعیت نماید او مصداق بارز شکور است.

  معاون اجتماعی قرارگاه ثارالله در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: مردم خونشان جوشید و بلند شدند و به رهبری امام انقلابی را آعاز کردند و این انقلاب به توفیق رسید بساط سال ها ساطنت را برکشیدند و جمهوریت و مردم سالاری برای مردم شهدای انقلاب اسلامی به ارمغان آوردند هر چه از انقلاب بیشتر میگذرد یوم الله ها بیشتر خود را جلوه میدهند

  وی ادامه داد: یوم الله ها در جریان انقلاب اسلامی به پیش رفت تا به گونه ای که در حدود پنج هفته پیش دو یوم الله شکل گرفت و یوم الله اول با ریختن خون مقدس سردار شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس و دیگر رزمندگانشان آن زمان که مردم به صورت میلیونی آمدند زیر تابوت حاج قاسم حضور پیدا کردند و همه شهر ها و حتی آنجایی که تابوت حاج قاسم نیامد مردم خود جوش در خیابان ها آمدند و دست قدرت الهی بار دیگر آشکار گردید این حضور میلیونی مردم یک یوم الله آفرید.

  سردار سادات حسینی با اشاره به شهادت سردار سلیمانی توسط آمریکای جنایت کار خاطرنشان کرد: با شهادت سردار مردم به میدان آمدند و یوم الله اول را افریدند و این حضور میلیونی مردم زیر تابوت حاج قاسم و در خواستشان برای انتقام سخت در هفته بعدش یوم الله دیگر شکل گرفت و در همان ساعاتی که حاج قاسم به شهادت رسید یکی از بزرگ ترین پایگاه آمریکا و به تعبیری پایتخت آمریکا در عراق یعنی پایگاه عین الاسد موشک باران شد و این اتفاق فقط با حمایت حضرت آیت الله خامنه ای و فرزندان این ملت شکل گرفت و سیلی به آمریکا زده شد.

  وی درباره ضربه محکمی که ایران به آمریکا زد اضافه کرد: در ۷۵ سال گذشته از زمان جنگ جهانی دوم تا کنون هیچ کشوری این قدرت را نداشته که به امریکا اعلام کند می زنیمت و بعد بزند و امریکا هیچ غلطی نتواند بکند. اما کشور ایران این کار را انجام داد و آمریکا پاسخی نداد. آمریکایی ها بعد ۷۵ سال دیدند که یک مرد میدانی پیدا شده از تبار فاطمه سلام الله بچه های فاطمه و سید حسن نصرالله و امام خامنه ای و دیگر ارکان امامت امروزه بزرگ ترین حماسه ها را می آفرینند و در ۳۰ خرداد همین امسال یک حماسه دیگری آفریده شد.

  معاون اجتماعی قرارگاه ثارالله به ۲ آزمون اساسی برای پاسداری از خون حاج قاسم سلیمانی وجود اشاره و خاطر نشان کرد: اولین آزمون حضور شما مردم نقاط کشور در یوم الله ۲۲ بهمناست که امروز همه آمدید و از آزمون اول عبور کردید. آزمون دوم یک حضور فعال و اثر بخش در انتخابات مجلس شورای اسلامی که در ۲ اسفند پیش رو انجام می شود.

  سردار سادات حسینی به دو عاملی که موجب خروج آمریکا از منطقه می شود اشاره و یاد آور شد: عامل اول برای خروج آمریکا از منطقه حضور فعال و حداکثری و پرشکو مردم در انتخابات است، آمریکایی ها رصد می کنند و می بینند علی رغم این مشکلات و تحریم ها که چه زیبا مردم برای انتخابات می آیند و همه باید وارد انتخابات شوند و دست دیگران را بگیرند و به ویژه مردم محمودآباد باید حضور ۱۰۰ درصدی داشته باشند.  و عامل دوم این است که باید یک مجلس قوی و پر افتخار داشته باشیم و مجلس مقتدری که هم تراز انقلاب اسلامی و هم تراز گام دوم انقلاب باشد که می خواهد استکبار ستیزی را در جهان از بین ببرند.

  معاون اجتماعی قرارگاه ثارالله در پایان با اشاره به ویژگی های یک مجلس و نماینده مجلس خوب اشار کرد و گفت: مجلسی می خواهیم که روح استکبار ستیزی نه در سخنرانی نمایندگانش بلکه در عمل آن ها موج بزند و یک مجلسی می خواهیم که خود اول مقتدر باشد و نمایندگانی می خواهیم که مثل حاج قاسم مومن و به شعار های انقلاب اسلامی ایمان داشته باشد. وقتی مومن باشد نیز انقلابی است. مانند حاج قاسم سلیمانی با ایمان و مقتدر باشد نماینده ای می خواهیم که شجاع و انقلابی و با مردم صادق باشد و اگر بتوانیم همچین مجلسی ایجاد کنیم با حضور حداکثری و انتخاب اصلح زمینه فراهم خواهد شد تا عوامل نفوذی آمریکا را از کشور و منطقه و جهان برچینیم و زمینه فرار آن را فراهم کنیم.

   

  خبرنگار: مائده ابراهیمی

  برچسب ها :

  نظرات