آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ , Tuesday 30 November 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 112837
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۹
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  جامعه اسلامی مدیران:

  مردم به‌رغم سوءاستفاده برخی عناصر اعتماد خود را به نظام حفظ کرده‌اند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ جامعه اسلامی مدیران ایران به‌مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیانیه‌ای صادر کرد.

  متن بیانیه جامعه اسلامی مدیران ایران به شرح ذیل است:

  به تعبیر امام راحل (ره) انقلاب اسلامی ایران انفجار نور بود. نوری که پرده جهل چیره بر جهان را به کنار زد و زوایای تاریک سلطه قدرت‌های مسلط بر جهان را روشن ساخت. ملت بزرگ ایران پس از پشت سر گذاشتن چهل و یک سال از پیروزی انقلاب ، همچنان پایبند به اصول و آرمانهای انقلاب اسلامی می باشد و حاضر نیستند اندکی عقب نشینی کنند.

  دستاوردهای این معجزه قرن آنقدر گران سنگ است که تبلیغات پرهزینه دشمن داخلی و خارجی نتوانسته غباری بر آن بنشاند.

  حاصل تحقق شعار استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی عبارت است از: خودباوری ، مردم سالاری دینی، سرمایه اجتماعی و خودکفایی و خوداتکایی در اقتصاد ملی که به اجمال یادآوری می نمائیم:

  ۱-امروز ملت عزیز و مقتدر ایران اسلامی ، خودش را و همه ظرفیت‌های مشهود و نامشهود در اختیارش را باور کرده است و راهبرد ما میتوانیم را برای پیشرفت و تعالی کشور انتخاب کرده است. ایران در سال ۱۳۹۷ در زمره ۱۵ کشور برتر دنیا از نظر تولید علم قرار گرفته است، در دانش سلولهای بنیادی رتبه دوم در جهان ، دانش فضایی و پرتاب ماهواره رتبه دهم، دانش نانو رتبه پانزدهم و فناوری اطلاعات رتبه سیزدهم را به دست آورده است.  موشک های دوربرد ایران از لحاظ شتاب، سرعت و دقت بعد از روسیه قرار دارد و به لحاظ قدرت نظامی رتبه سیزدهم جهان را دارد. در زمینه دانش هسته ای که پیچیده ترین دانش فنی است به جرگه ۹ کشور جهان پیوسته است.

  ۲- در عرصه سیاست خارجی، ایران در تراز ابرقدرتی قرار گرفته است. امروز سیاست خارجی قدرت های سلطه گر جهانی در منطقه خاورمیانه و کشور های جهان رنگ باخته است. آمریکا برای تداوم حضورش در کشورهای عربی-اسلامی در چند سال اخیر بالغ بر ۷ هزار میلیارد دلار هزینه کرد ولیکن نه تنها حاصلی برداشت نکرد بلکه سرافکنده از سوریه خارج شد. در عرصه سیاست داخلی، مردم طعم آزادی را بیشتر از هر نقطه ای در جهان می چشند.

  در صورتیکه اراده کنند می توانند هر اقدام و تصمیمی از سوی هر مقام دولتی و غیردولتی نقد کنند. در انتخابات های مختلف بالاترین مشارکت سیاسی را داشته و در پای صندوق رای در یک شرایط سخت رقابتی به فرد مورد نظر خود رای بدهند.

  ۳-سرمایه اجتماعی دیگر دستاورد انقلاب اسلامی است. مردم حکومت را از خودشان می دانند و مسئولان و مدیران ارشد نظام را در متن جامعه احساس می کنند. هر چند در سال های اخیر به جهت سوء استفاده عناصری محدود با روی آوردن به فساد و اشرافیت ، تلاش گردید تا خدشه به این سرمایه گران سنگ وارد شود. لکن مردم همچنان اعتماد خودشان را حفظ نمودند و در صورت لزوم با حضور در صحنه و میدان هر توطئه و فتنه ای علیه انقلاب و نظام را نقش بر آب کردند.

  ۴- در معیار سرمایه انسانی که یکی از مهم ترین پارامترهای ارزیابی کشورها می باشد، ایران با کسب امتیاز ۰٫۷۹۸ از میان ۱۸۹ کشور جهان در صدر کشورهای با توسعه انسانی بالا قرار گرفته است و در آستانه ورود به جمع کشورهای توسعه یافته بسیار بالا در سال ۲۰۱۷ می باشد و در رتبه شصتم جهان قرار گرفته است. به جهت ارتقاء شاخص های بهداشت و سلامت، امید به زندگی در سال ۱۳۵۷ که ۵۵ سال بود در سال ۱۳۹۷ به ۷۶ سال رسیده است.

  ۵-در عرصه اقتصادی علی رغم تحمیل هشت سال جنگ به قیمت تخریب تمامی زیرساخت های کشور و اعمال تحریم در ظرف چهاردهه توسط آمریکا، ایران اسلامی امروز از لحاظ محصولات کشاورزی، غذائی و صنعتی نه تنها خود کفاست بلکه به مرز صادرات ورود پیدا کرده است. از فروش ۸ میلیون بشکه نفت متوسط روزانه در سال های قبل از انقلاب به کمتر از یک میلیون رسیده است. اما درآمد سرانه در سال ۲۰۱۷ با ۱۹۳۲۰ دلار در رتبه ۵۳ در بین ۱۸۹ کشور جهان با ۸۵ میلیون جمعیت قرار گرفته است.

  ۶-در حالی که دشمنان جبهه مقاومت با ددمنشی بی بدیلی در حال مبارزه با نهضت های آزادیخواهانه منطقه هستند و در همین راستا معامله موسوم به ” معامله قرن” را در نوک پیکان حربه های خود قرار داده اند ملت شریف ایران با استفاده از رهنمود های مقام معظم رهبری استوارتر از گذشته پشتیبان فلسطین عزیز خواهند بود و نمی گذارند رژیم غاصب صهیونیستی از موضع ضعف کنونی خارج گردد.

  مردم قدرشناس و انقلابی ایران به پاس چنین دستاوردهایی، در جشن های دهه فجر انقلاب اسلامی شرکت نموده و با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، یاد شهیدان راه آزادی و استقلال کشور و یاد امام راحل (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی و احیاگر اسلام ناب محمدی (ص) را گرامی می دارد و بر تداوم این مسیر تعالی بخش به رهبری خلف صالح او پیمان ناگسستنی می بندند.

  برچسب ها :

  نظرات