آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ , Friday 3 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 112747
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  آبادانی مناطق محروم با ۳۴ هزار پروژه عمرانی برکت

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ امیرحسین مدنی، مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، این بنیاد بیش از ۳۴ هزار و ۴۲۴ پروژه عمرانی و زیربنایی را در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

  مدنی افزود: بنیاد برکت برای اجرای این پروژه‌ها بیش از ۲۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی نموده و تخصیص داده است.

  مدیرعامل بنیاد برکت اظهار داشت: ۳۴ هزار و ۴۲۴ پروژه عمرانی و زیربنایی مذکور شامل ۱۷۰۰ مدرسه، ۱۱۶۰ مسجد و مراکز فرهنگی و مذهبی، ۳۱۴ خانه عالم، ۲۸ حوزه علمیه، ۳۰ هزار واحد مسکن محرومین، ۲۲۵ بیمارستان و مرکز جامع سلامت و ۸۱۵ پروژه زیربنایی دیگر شامل آب‌رسانی، ساخت راه و جاده، برق‌رسانی، مرمت قنوات و … می شود.

  مدنی میزان اعتبار تخصیص داده شده برای ساخت مدارس برکت، مساجد و مراکز فرهنگی، مسکن محرومین، پروژه های زیربنایی، و ساخت و تکمیل بیمارستان و مراکز و خانه های بهداشت را به ترتیب ۸ هزار و ۹۸۰ ، یک‌هزار و ۴۴۰، یک‌هزار و ۴۰، ۴ هزار و ۲۴۰ و ۷ هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

  وی با اشاره به ساخت ۱۷۰۰ مدرسه برکت با ۹۵۴۰ کلاس درس در مناطق محروم کشور عنوان کرد: این مدارس در ۲۶۰۰ روستای محروم ۳۱ استان کشور در دست ساخت است که از این تعداد، ۱۲۴۵ مدرسه به بهره‌برداری رسیده و ۲۰۰ هزار دانش آموز در آنها مشغول به تحصیل شده‌اند.

  مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ادامه داد: این بنیاد همچنین نسبت به ساخت ۱۱۶۰ مسجد، حسینیه، مصلی و دارالقرآن در ۲۲۵۰ روستای کشور متعهد است که از این تعداد، ۸۴۰ پروژه را به بهره‌برداری رسانده و مابقی را در دست احداث دارد.

  مدنی افزود: بنیاد برکت ساخت ۳۱۴ خانه عالم و احداث، تجهیز و تکمیل ۲۸ حوزه علمیه را نیز در دستور کار دارد که تا به امروز ۲۰۰ خانه عالم و ۲۳ حوزه علمیه را به پایان رسانده است.

  وی درباره پروژه‌های عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در حوزه بهداشت و درمان نیز توضیح داد: ساخت ۲۲۵ طرح را در این حوزه در دست اقدام داریم. بنیاد برکت در ساخت و تکمیل ۱۰ بیمارستان در سراسر کشور مشارکت داشته که از این تعداد، ۸ بیمارستان آغاز به کار کرده است.

   مدیرعامل بنیاد برکت گفت: این بنیاد در حال ساخت ۴ مرکز تخصصی درمان سرطان با ظرفیت ۵۶۰ تخت و بیمارستان بین‌المللی۷۴۰ تختخوابی برکت است. همچنین از ۲۱۰ مرکز جامعه سلامت و خانه بهداشت، ۱۴۰ مرکز در ۶۰۰ منطقه محروم و روستایی کشور افتتاح شده است.

  مدنی با اشاره به ساخت ۳۰ هزار واحد مسکن محرومین توسط بنیاد برکت با حجم سرمایه‌گذاری یک‌هزار و ۴۰ میلیارد ریال بیان کرد: تا به امروز ۱۱ هزار واحد تکمیل و در اختیار نیازمندان قرار داده شده است.
  به گفته وی، بنیاد برکت همچنین ۸۱۵ پروژه عمرانی و زیربنایی دیگر را در حوزه‌هایی نظیر آب‌رسانی، احداث جاده و پل، برق‌رسانی، راه‌سازی، مرمت قنوات و … در ۲ هزار روستای محروم کشور در دست اقدام دارد یا به بهره‌برداری رسانده است.

  مدیرعامل بنیاد برکت با تاکید بر این‌که تمام ۳۱ استان کشور تحت پوشش طرح‌های عمرانی و زیربنایی این بنیاد قرار دارند، خاطرنشان کرد: هر چند بنیاد برکت با توجه به منویات مقام معظم رهبری و تاکیدات و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) مبنی بر محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی جوامع محروم و کمتر توسعه یافته از طریق ایجاد فرصت‌های کسب و کار، عمده فعالیت‌ها و اقدامات خود را بر اشتغال‌زایی در این مناطق متمرکز کرده است اما به اجرای طرح‌های عمرانی و زیربنایی در مناطق روستایی و محروم نیز توجه ویژه دارد.

  برچسب ها :

  نظرات