آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ , Friday 3 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 112718
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  آزادی ۸۵۰ زندانی در راستای کاهش جمعیت کیفری در مازندران

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حجت السلام محمد صادق اکبری رئیس کل دادگستری استان مازندران در راستای کاهش جعیت کیفری به همراه جمعی از معاونین و ۶۰ نفراز قضات دادگاه تجدید نظر، دادسرای مرکز استان، دادگاه انقلاب و رییس و دادستان حوزه قضایی میاندرود با حضور در زندان ساری با مددجویان دیدار کرد.

  وی در این دیدار اظهار کرد: همزمان با فرارسیدن ایام پیروزی انقلاب اسلامی، این بازدید در راستای نظارت بر اجرای دقیق دستورالعمل‌های قوه قضائیه از زندان‌ها و با هدف بررسی فعالیت‌های انجام شده در حوزه قضایی شهرستان و ساماندهی وضعیت زندانیان صورت گرفت.

  اکبری افزود: در راستای اجرای دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری  بافراهم کردن زمینه‌های لازم ۸۵۰ زندانی آزاد شدند.

  این مسؤول بازگو کرد: هدف مهم از این بازدید‌ها، پیگیری مسائل و مشکلات مددجویان و اطلاع از نحوه اجرای محکومیت‌ها و برنامه‌های اصلاحی و تربیتی و کوتاه کردن فرآیند رسیدگی به درخواست‌های قضایی و حقوقی زندانیان است.

  وی تصریح کرد: در راستای کاهش جمعیت کیفری، قضات با حضور در زندان و دیدار با زندانیان از نزدیک می‌توانند در جریان مسائل، مشکلات و مسائل مطروحه زندانیان قرار گیرند و در چهارچوب حدود، اختیارات و مقدورات قانونی، اقدام لازم جهت حل و فصل مشکلات آنان را فراهم سازند.

  اکبری عنوان کرد: مددجویان در این مدت که در ندامتگاه‌ها هستند باید تلاش کنند نگاه و رفتارشان به زندگی تغییر یابد وگرنه آزادی از زندان بدون ایجاد تحول رفتاری و اخلاقی ،مشکلی را حل نخواهد کرد.

  رئیس دادگستری مازندران به موضوع صلح و سازش اشاره کرد و افزود: شورای حل اختلاف می‌تواند در کاهش آمار زندانیان بسیار مفید و اثرگذارباشد که این امر با تقویت شعب شورای حل اختلاف زندان امکان پذیرتر خواهد بود.

  وی با اشاره به تأکیدات رئیس قوه قضاییه مبنی بر تلاش در زمینه ایجاد صلح و سازش در پرونده‌های منتهی به حکم قصاص بیان کرر: ترویج فرهنگ صلح و سازش که دارای ریشه‌های دیرینه تاریخی و اعتقادی در بین مردم شریف ایران است می‌تواند با استفاده از ظرفیت صاحب نفوذان و صاحبان کلام در بسیاری از موارد  راهگشای مشکلات باشد.

  اکبری خاطرنشان کرد: در پرونده‌های منتهی به قصاص باید اجرای احکام و شوراهای حل اختلاف در جهت ایجاد صلح و سازش تلاش کنند.

  به گزارش آوای شمال به نقل از فارس؛ مسؤولان قضایی استان، از کلیه بندها و نیز امکانات رفاهی و خدماتی داخل بند بازدید و به همراه دیگر قضات با بیش ۴۰۰ مددجو گفتگو و دستورات لازم قضایی صادر کردند.

  برچسب ها :

  نظرات