آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ , Tuesday 30 November 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 112716
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  سودای سیمرغ| «پدران» بعد از جشنواره دوباره تدوین می‌شود

  به گزارش آوای شمال؛

  سودای سیمرغ| «پدران» بعد از جشنواره دوباره تدوین می‌شود
  آوای شمال/ نشست خبری فیلم سینمایی «پدران» عصر امروز (شنبه ۱۹ بهمن) در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

  سالم صلواتی کارگردان فیلم درباره انتخاب نام «پدران» برای اثرش گفت: ما به واسطه پدران، پسران را نشان می‌دهیم. چون پدرها شخصیت اصلی هستند و دیگران به واسطه آن‌ها درگیر داستان هستند، به این دلیل نام پدران را انتخاب کردیم.

  وی درباره دلیل انتخاب همدان به عنوان لوکیشن اصلی فیلم توضیح داد:  نگاهم به شهرها توریستی نیست. از همان ابتدا سعی کردیم جاهایی را نشان دهیم که مختص به همدان است اما اصرار زیادی در این زمینه نداشتیم. فیلم‌های قبلی من کُردی بود؛ ای کاش این فیلم را در کردستان ساخته بودم، چون اشراف کاملی به شرایط آن‌جا دارم. فیلم قبلی‌ام شرایط خوبی داشت اما هیچ سینمایی حاضر به اکران آن نشد. بازگشت سرمایه مسائلی برای اکران ایجاد می‌کند.

  صلواتی ادامه داد: تمام تلاشمان را کردیم که همدان را شریف نشان دهیم. این که بخواهیم بازیگران فیلم به طور کامل لهجه همدانی را تقلید کنند، توقع زیادی است. البته تعداد زیادی از عوامل ما همدانی بودند، چون می‌خواستیم مشکلات را به حداقل برسانیم.

  کارگردان «پدران» با اشاره به شرایط این فیلم برای اکران و گیشه گفت: من جشنواره‌های مختلفی را تجربه کرده‌ام. احتمالا بعد از پدران فیلمی کوتاه بسازم. وقتی فیلمنامه را نوشتیم برای اینکه قصه مخاطب را همراه کند، تلاش زیادی کردیم. اما از هر چیزی مهمتر برایم این بود که بازیگر چهره‌ای را استفاده کنم که بازیگر درست و کاربردی باشد.

  صلواتی درباره کارگردانی در این فیلم بیان کرد: دنبال این نبودم که برای دیده شدن ادا دربیاورم. در جاهایی که امکان داشت می‌شد به لحاظ بصری جذاب باشد اما به هیچ عنوان نخواستم تنش فنی به کار اضافه کنم. ضمنا بعد از جشنواره باید تدوین دوباره‌ای داشته باشیم و درکنارش جلوه‌های ویژه را اضافه کنیم.

  شهرام مسلخی تهیه‌کننده فیلم درباره ویژگی این اثر برای حضور در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر گفت: با افتخار در این پروژه شرکت کردم و مطمئن بودم در جشنواره خواهیم بود. این موضوع چیزی نبود که یک کارگردان فیلم‌اولی وارد آن شود. این فیلم کار سختی بود. کارگردان‌های فیلم‌اولی معمولا سراغ این سختی‌ها نمی‌روند. تلاش کردیم در این فیلم صرفاً دنبال ساخت یک فیلم و فروش نباشیم.

  علی ثانی‌فر بازیگر پدران درباره تکراری بودن نقش‌هایش در فیلم‌های جشنواره گفت: درباره شباهتی که گفته می‌شود بهتر است بازیگران نظر دهند. شباهتی در نقش‌ها وجود دارد اما به گمانم به جزئیات توجه نمی‌شود. لحن، زبان بدن و… در این فیلم‌ها متفاوت است. درحد توان سعی کردم لهجه همدانی را دربیاورم اما ما زمان بسیار کمی برای پیش‌تولید داشتیم.

  گلاره عباسی بازیگر این‌ فیلم گفت: گروهی داریم که همچنان دوست دارد فیلم بسازد. برای من حضور در چنین کارهایی جذاب و ارزشمند است. هرچند ممکن است نقدهایی به خروجی ما وارد باشد اما ما معذوریت های زیادی داشتیم. تمام تلاشمان را کردیم که با عشقمان ایجاد شد.

  برچسب ها :

  نظرات