آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ , Friday 3 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 112690
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  سودای سیمرغ | کارگردان «خوب بد جلف ۲»: شوخی های فیلم در حد عرف جامعه است/

  به گزارش آوای شمال؛

  سودای سیمرغ | کارگردان «خوب بد جلف 2»: شوخی های فیلم در حد عرف جامعه است/

  آوای شمال/ نشست خبری فیلم خوب، بد، جلف، ارتش سری با حضور عوامل فیلم در پنجمین روز جشنواره فیلم فجر برگزار شد.

  در ابتدای نشست، مجمع، منتقد دعوت شده به این نشست، اظهار داشت: این فیلم در ادامه مسیر قبلی قاسم‌خانی در فیلم‌ها و فیلمنامه‌هایی است که نوشته است.

  وی افزود: فیلم استاندارد لازم را برای شکل گیری یک کمدی خوب دارد و فکر می‌کنم قاسم‌خانی خیلی هم علاقه‌مند به حضور در جشنواره نباشد، چون فیلم پسند جشنواره نیست و بیشتر آرای مردمی را به دست می‌آورد. دست گذاشتن روی سریال «ارتش سری» خیلی جذاب است و خاطرات دهه شصت را برای نسل من زنده می‌کند.

  پیمان قاسم خالی در ابتدای صحبت های خود گفت: این فیلم را همراه با محسن چگینی کارگردانی کرده‌ام و به این دلیل اسم او در تیتراژ به عنوان کارگردان نیامده که نامش را دیر به وزارت ارشاد داده‌اند.

  وی در پاسخ به سوالی درباره جایگاه فیلم‌های کمدی و اینکه انتظار دریافت جایزه را دارید اظهارداشت: در واقع فیلم‌های کمدی در جشنواره هیچ جایگاهی ندارند البته فیلم ما پروداکشن سنگین بود و تصور ما این است که فیلم در جشنواره دیده می‌شود اما همین که در بخش سودای سیمرغ هستیم کافی است و به دنبال جایزه نیستیم.

  کارگردان فیلم «خوب، بد، جلف: ارتش سری» گفت: می‌خواستیم این فیلم دیده شود و زمینه‌ای باشد برای اکران عمومی. در ابتدا می‌خواستیم یک سریال بسازیم و فیلمنامه ۱۱ قسمت آن را هم نوشتیم اما دیدیم هزینه زیادی دارد و نمی‌توانیم بسازیم به همین دلیل کل ۱۱ قسمت را دور ریختیم.

  قاسم خالی در پاسخ به سوالی درباره پایان بندی فیلم که بدون نتیجه گیری است و شبیه پایان بندی سریال شده، گفت: این راه را در سینما زیاد رفته‌اند اما برای اولین بار است که در ایران اتفاق می‌افتد. در سینمای جهان مثال‌های زیادی می‌توانم بزنم مانند دزدان دریایی کارائیب یا جنگ ستارگان.

  وی همچنین تصریح کرد: فیلم در اصل ۱۸۲ دقیقه بود و ما برای نمایش آن در جشنواره و کم کردن زمان، آن را به ۱۱۵ دقیقه کاهش دادیم و بخش های زیادی از شوخی‌های بسیار جذاب فیلم را حذف کردیم.

  سام درخشانی در ابتدای صحبت‌های خود به شوخی گفت: اگر به لحظ تکنیکی تغییری در بازی من می‌بینید به این دلیل است که پژمان در کنار من حضور داشته است و اگر در تیتراژ نامش را نیاوردیم، به این دلیل بوده که اسمش را دیر به ارشاد داده‌ایم!

  وی در ادامه درباره ایفای نقش‌های کمدی بیان کرد: تلاش کردم امسال نقش‌های درام هم قبول کنم اما به هر حال کمدی طرفداران بیشتری دارد و من هم در نقش کمدی بیشتر جا افتادم اما تلاشم این است که میان نقش‌هایم تعادل برقرار کنم.

  در ادامه ریحانه پارسا درباره زود به شهرت رسیدنش بیان کرد: وقتی زود به شهرت می‌رسید این خطر وجود دارد که تصور کنید همه راه‌ها را رفته‌اید اما برای من این اتفاق نیفتاد. وقتی تیتراژ پایانی سریال «پدر» تمام شد، این تصمیم را گرفتم که هر کاری که تمام می‌شود رویش حساب نکنم و برایم پله نباشند بلکه تلاش کنم هر بار از اول شروع کنم. این فیلم هم در واقع می‌تواند یک معرفی جدید از ریحانه پارسا باشد.

  حامد کمیلی نیز درباره نقش‌های کمدی اش در سینما گفت: من قبلاً تجربه بازی در فیلم کمدی داشتم و این فیلم هم تجربه جذابی برایم بود و خوشحالم که در این کار حضور داشتم.

  * از اوجی خواستم مثل فوک بازی کند!

  قاسم خانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نقش علی اوجی که تاثیری در فیلم داشت؟ اظهار کرد: علی همان طور که از او خواستم بازی کرد. از او خواستم که مثل فوک آویزان بازی کند که او هم همین کار را کرد و بسیار هم از حضورش راضی هستم و این مژده را هم بدهم که در قسمت سوم نقش پررنگ‌تری دارد.

  وی با تاکید به اینکه این فیلم سیاسی نیست، گفت: اصلاً این ماجراها به من نمی‌خورد و تنها برای بست دادن داستان از سوژه‌های سیاسی استفاده شده و اصلاً قصد جهت‌گیری نداشتیم. در زمان «نان، عشق، موتور ۱۰۰۰» هم این حرف‌ها را می‌زدند اما تنها برای پیشبرد داستان و شرایط جامعه بخش‌های سیاسی وارد کار شده بود.

  * هیچگاه برای خنداندن مخاطب باج نمی‌دهم

  وی در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد در این فیلم بیشتر گیشه شما بوده است، گفت: من فیلمم را صرفا برای گیشه نمی‌سازم و در فیلمنامه باجی برای خنداندن به مخاطب نمی‌دهم و حتی بسیاری از شوخی‌ها را که در روند قصه جایی نداشت از فیلم درآوردیم. ابتدا می‌خواستیم فیلم را به شکل سریال بسازیم اما چون میسر نشد آن را تبدیل به ۲ فیلم کردیم که البته قسمت سومش هم هنوز نوشته نشده است.

  قاسم خانی درباره کوتاه شدن نقش ستاره پسیانی گفت: باید از ستاره پسیانی به دلیل کوتاه شدن نقش عذرخواهی کنم چون به لطف دوستان ممیز، نقشش کمرنگ شد اما کلاً او در سه سکانس حضور داشت و برای تغییر رویه سام حضورش اهمیت داشت.

  *شوخی‌های فیلم در حد عرف جامعه است

  کارگردان این فیلم درخصوص برخی شوخی های فیلم که به تعبیر سوال کننده شوخی‌های غلیظ جنسی است، آیا مناسب خانواده‌ها است، گفت: دیدن فیلم با خانواده کاملاً بستگی به جنس خانواده دارد. ما صد درجه بالاتر از شوخی‌های جنسی فیلم را در جامعه می‌بینیم و من سرم را زیر برف نمی‌کنم.

  وی با بیان اینکه در حد عرف جامعه در این فیلم شوخی کردم، افزود: این عنوان شوخی‌های جنسی خیلی کثیف و زشت است. برخی شوخی‌ها در برخی فیلم‌ها واقعاً زشت است که من را هم ناراحت می‌کند و قطعاً ما هم انجام نمی‌دهیم ولی این شوخی‌ها شوخی‌های تمیزی است و من با خانواده‌ام می‌بینم.

  قاسم خانی با اشاره به اینکه قسمت یک و دو فیلم از لحاظ زیرژانر با هم متفاوت هستند، گفت: قسمت یک در زیر ژانر پارودی سینمای کاراگاهی قرار دارد و قسمت دو به کمدی اکشن نزدیک است.

  * گوهر خیراندیش مهمان تلفنی نشست

  به گزارش فارس، در ادامه نشست با گوهر خیراندیش که در آمریکا حضور داشت ارتباط تلفنی برقرار شد.

  خیراندیش با بیان اینکه علاقه‌مند بوده که فیلم را در کنار قاسم خانی در سینما ببیند، در پاسخ به صحبت‌ منصور ضابطیان که طبق گفته قاسم خانی نقش شما در فیلم خیلی کوتاه شده است، گفت: پیمان حتماً لازم دیده که نقش من را کوتاه کند، چون او کارگردان است و تشخیص داده صحنه‌هایی را که به روند فیلم کمک نمی‌کند، حذف کند.

  برچسب ها :

  نظرات