آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ , Monday 6 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 112675
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  پیشنهاد شورای ارزیابی موسیقی فجر برای تغییر آئین نامه جشنواره/نشست موسیقی نوگرایانه الف

  به گزارش آوای شمال؛

  پیشنهاد شورای ارزیابی موسیقی فجر برای تغییر آئین نامه جشنواره/نشست موسیقی نوگرایانه الف

  آوای شمال/ شورای ارزیابی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر، پیشنهادهای خود را برای تغییر آیین نامه جشنواره، ارائه کرد.

  در جلسه شورای ارزیابی جشنواره، اعضای شورا پیشنهادهایی درباره تغییر مواردی در آیین نامه را مطرح کرند.
  براساس آیین نامه جشنواره موسیقی فجر، برحسب ضرورت و یا پیشنهاد شورای ارزیابی جشنواره، تغییر آیین نامه می تواند انجام شود.

  پیشنهادهای شورای ارزیابی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر به معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارایه می شود تا پس از بررسی به وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی، ارسال شود.

  شورای ارزیابی جشنواره موسیقی فجر بر اساس آیین‌نامه جشنواره موسیقی فجر با ترکیب نماینده معاون امور هنری، مشاور برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی معاونت امور هنری، نماینده مجمع صنفی تولیدکنندگان آثار شنیداری، نماینده انجمن صنفی هنرمندان موسیقی و سه نماینده از بین اهالی موسیقی به انتخاب معاون امور هنری تشکیل می‌شود و وظیفه نظارت بر جشنواره و عملکرد گردانندگان آن را بر عهده دارد.

  ****************

  نشست دیگر از مجموعه‌ «الف» در حوزه موسیقی نوگرایانه برگزار می‌شود

  موسیقی معاصر و کنش اجتماعی در آثار نُنُ

  در ادامه مجموعه‌ برنامه نشست‌های موسیقی نوگرایانه الف، نشستی با موضوع اجرا و نقد برخی از آثار «لویجی نُنُ» در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

  در این ویژه برنامه که با عنوان «موسیقی معاصر و کنش اجتماعی» برگزار می‌گردد؛ آثاری از لویجی نُنُ آهنگساز و فعال سیاسی ایتالیایی اجرا و نقد خواهد شد.

  در این برنامه مازیار یونسی قطعه‌ای برای خواننده کنترتنور و چهار کانال الکترونیک را اجرا خواهد کرد و در ادامه سخنرانی خلاق (تاک) نوید قویدل با عنوان «قصه‌ی شهر تصویر» را ارائه می‌دهد. و در انتهای برنامه پنل گفتگو با حضور محسن میر مهدی، آهنگساز و استاد دانشگاه؛ آروین صداقت کیش، منتقد و پژوهشگر موسیقی و شاهو محمودی، جامعه شناس، به تبادل نظر در مورد جایگاه موسیقی معاصر و جامعه ایران از دوران مشروطه تا به حال را بررسی خواهند کرد و آثار نُنُ را به عنوان نمونه‌ای شناخته شده از این نوع موسیقی تحلیل کرده و نسبت آن را با جریانهای سیاسی هنری در جامعه اروپا دهه شصت و هفتاد را بیان خواهند کرد.

  نشست‌های الف در دومین سال خود بعد از این نیز برنامه‌ای با محوریت ساز پیانو خواهد داشت که از طریق فراخوان آهنگسازی آثاری انتخاب و در برنامه اسفند ماه معرفی و اجرا خواهند شد.

  نیما عطر کار روشن، شروین عباسی و علی مرادی از موسسین این مجموعه هستند که در سال آینده نیز برنامه‌ها را ادامه خواهند داد.

  این برنامه ۱۹ بهمن ماه شنبه ساعت ۱۸ در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود ورود برای عموم آزاد است و علاقمندان می‌باید از طریق سایت مجموعه الف اقدام به رزور کارت ورود در جلسه نمایند.

  برچسب ها :

  نظرات