آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ , Friday 3 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 112640
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  سریال «جلال« با دست خالی ساخته شد/ پخش «بزنگاه» از آی‌فیلم ۲

  به گزارش آوای شمال؛

  سریال «جلال« با دست خالی ساخته شد/ پخش «بزنگاه» از آی‌فیلم 2

  آوای شمال/ «حسن نجفی» کارگردان آذری زبان سریال «جلال» که این شب ها و در ایام الله دهه فجر از شبکه اول سیما پخش می شود، با حضور در برنامه زنده صبح بخیر ایران گفت: داستان جلال ۹ سال پیش توسط آقای ثروتمند نوشته شده بود و با توجه به سختی که در این کارها با موضوع تاریخی است، افراد مختلفی جهت ساخت این سریال مطرح بودند که در نهایت قرعه به نام ما افتاد و ۲ سال پیش بازنوسی این طرح را شروع کردیم.

  وی با اشاره به داستان این سریال گفت: داستان این سریال در ۳ بخش و از سال ۱۳۳۸ تا ۱۳۵۶ را به تصویر می‌کشد که ما را مجاب می کرد از عوامل حرفه ای و سابقه دار در این کار استفاده کنیم که با توجه به بازخوردهایی که این چند روز داشتیم مشخص بوده در این راه موفق بودیم.

  نجفی ادامه داد: هنرمندان تبریزی گل کاشتند و به زودی با چهره هایی مواجه می شوید که هم در سینما و هم در تلویزیون ماندگار خواهند شد.

  کارگردان سریال جلال به اهمیت بالای رسانه ملی اشاره کرد و اظهار داشت: جرات می خواهد برای ۸۰ میلیون انسان کار بسازی و از همه کسانی که در این حوزه مشغول فعالیت هستند می خواهم که به خوشان اجازه ندهند کار بی کیفیت تحویل مردم دهند.

  در بخش دیگری از این برنامه «عمار تفتی» بازیگر نقش اول سریال جلال گفت: اینکه کار تولید کجاست، بودجه کار چقدر است، چه کسانی می سازند و بازیگرانش چه کسانی هستند کیفیت کار را مشخص نمی کند بلکه آن چیزی که دل تماشاگر می نشیند نیت آدم هایی است که دور هم جمع می شوند.

  وی در ادامه نیز بیان داشت: اغلب هنرمندان با توجه به اینکه حرفه بازیگری، شغل آنها محسوب می شود و از این راه امرار و معاش می کنند در کارهایی دور هم جمع می شوند که هم یک کاری ساخته شود و هم اینکه یک پولی هم در بیارند. ولی مزیت سریال جلال نسبت به بیشتر کارهایی چه در تهران و چه در شهرستان ها ساخته می شود، نیت های مشترک و پسندیده عوامل اصلی این کار می باشد.

  بازیگر نقش جلال با ابراز خوشحالی و رضایت از بازی در این سریال گفت: این سریال را با عمق وجودمان کار کردیم و به شخصه نقشم را با همه وجود و توانم بازی کردم که امیدوارم به دل تماشاگران هم بنشیند.

  تفتی از تجربه هم بازی شدن در کنار بازیگران آذری نیز گفت: سریال جلال بالغ بر ۲۰۵ بازیگر دیالوگ گو داشت که به غیر از من، مهران رجبی و خانم ریاضی مابقی بازیگران و هنرمندان آذری بودند که یکی از یکی درخشان تر هستند و به عنوان بازیگری که با همه آنها سکانس مشترک داشته ام از حضور در کنارشان لذت بردم.

  وی در پایان در خصوص کم کار بودن خود گفت: از کودکی وارد این حرفه شدم و امسال بیست و هشتمین سال دوران بازیگری ام را سپری می کنم و تکلیفم با این حرفه مشخص شده است و درست است که از این حرفه امرار و معاش می کنم و شغل دیگری هم ندارم ولی نه به دنبال شهرت هستم و نه به دنبال بزرگ کردن زندگی ام چرا که ترجیح می دهم زندگی ام را کوچک نگه دارم تا خودم کوچک نشوم.

  ** آغاز پخش «بزنگاه» در افغانستان و تاجیکستان

  شبکه آی‌فیلم از دوشنبه ۱۴ بهمن، مجموعه تلویزیونی «بزنگاه» به کارگردانی رضا عطاران را برای طرفدارانش در افغانستان و تاجیکستان روی آنتن کانال آی فیلم ۲ می‌برد.

  این سریال طنز در ماه رمضان سال ۱۳۸۷ از شبکه سه سیما پخش شده و رضا عطاران، حمید لولایی، عطیه معصومی، علی صادقی، سوسن پرور، غلامرضا نیکخواه، مرجانه گلچین، محمود بهرامی، هنگامه حمیدزاده، احمد پورمخبر و… در آن بازی کرده‌اند.

  «بزنگاه» هر شب ساعت ۱۹ به‌وقت تهران و ۲۰ به‌وقت کابل و ۲۰:۳۰ به‌وقت دوشنبه تاجیکستان راهی آنتن می‌شود. بازپخش آن نیز در ساعت‌های ۰۱:۰۰، ۰۷:۰۰ و  ۱۳:۰۰ به‌وقت تهران خواهد بود.

  برچسب ها :

  نظرات