آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ , Monday 6 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 112601
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  سلایق سیاسی نقشی در کار تخصصی بهزیستی ندارد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ آیین تکریم جمال باقری سرپرست سابق بهزیستی مازندران و معارفه فرزاد گوهردهی به عنوان مدیرکل جدید بهزیستی مازندران بعد از ظهر امروز در مرکز بهزیستی شهرستان ساری برگزار شد.

  معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران در این مراسم گفت: بهزیستی با مأموریت‌های متنوع و ارتباط جدی با سایر آسیب‌ها می‌تواند به حل مسائل کمک کند، در حوزه سلامت عمومی اگر به مأموریت‌ها درست عمل نشود و تدابیر لازم نباشد اثربخشی ندارد.

  حسین حسن‌نژاد افزود: تبعات ناشی از آسیب‌ها بر سر سفره بهزیستی خواهد آمد، باید به کاهش هزینه‌ها کمک کرده و فعال در حوزه پیشگیری باشیم، در حوزه مشارکت هم فعال‌تر از دیروز عمل کنیم و این باور را در درون جامعه از جمله خانواده بوجود بیاوریم که آسیب‌های اجتماعی نوعی بیماری است.

  وی تأکید کرد: نسلی که می‌تواند مولد و کارآفرین باشد در بهزیستی وجود دارد البته که هزینه جامعه است ولی حضور همه نهادها در حوزه بهزیستی یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است، در این مسیر باید از ظرفیت سمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد استفاده کنیم، اگر امروز ما در شکل‌دهی و شکل‌گیری سمن‌ها مشکل داریم به عدم مهارت و درک ما از الزامات زندگی اجتماعی برمی‌گردد.

   در ادامه جمال باقری که مدت کوتاهی در سمت سرپرستی سازمان بهزیستی مازندران مشغول فعالیت بود، به معرفی سازمان بهزیستی با بیش از ۱۴۰ نوع کار دشواری که محول شده پرداخت و گفت: اساس این سازمان در چهار معاونت تخصصی است، میزان اعتبارات در بخش پیشگیری در این سازمان باید افزایش پیدا کند.

  وی با اشاره به معاونت توانبخشی سازمان بیان کرد: در سطح استان ۵۹ هزار و ۱۶۴ هزار معلول شناسایی شده داریم کار بسیار سختی است که با این بضاعت اندک پاسخگوی نیازهای این معلولان باشیم، اعتبارات کم است، بیش از ۳ هزار روستا داریم که بسیاری از معلولان در این روستاها هستند.

  باقری بیان کرد: معاونت اجتماعی در حوزه افراد بدسرپرست و کودکان در این حوزه پیگیری می‌شود در استان مازندران ۱۷ هزار زن سرپرست خانواد ثبت شدن در سامانه اطلاعات و پرداخت‌ها داریم.

  این مسؤول ادامه داد: تمام هزینه جاری یک اداره ما در طول ما تنها دو میلیون تومان است که باید به این بخش توجه ویژه شود چرا که کیفیت و کمیت در خدمت‌گزاری موثر است، باید واقعیات سازمان بهزیستی را بشناسیم.

  مدیرکل جدید بهزیستی مازندران نیز با اشاره به اهمیت عدالت و کرامت انسانی، گفت: الگوهای رفاهی که شاخصه‌های مختلفی در حوزه عدالت فرهنگی و اجتماعی دارد در دستور کار قرار می‌گیرد.

  فرزاد گوهردهی افزود: توجه به تولید یک گفتمان برای جریان‌سازی اجتماعی حوزه سیاست‌گذاری  خوب ببینیم و تشخیص بدهیم که موجب هماهنگی و همراهی همه دستگاه‌ها است، ضرورت دارد.

  گوهردهی خاطرنشان کرد: دو مفهوم در بهزیستی دارای اهمیت است موضوع پیشگیری و توانمندسازی که باید در تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری به آن توجه کنیم، بحث مردم محور بودن فعالیت‌های بهزیستی برای اقتدار و توانمندسازی گروه‌های هدف و توجه به تاب‌آوری مهم است.

  مدیرکل جدید بهزیستی مازندران افزود: بروزرسانی فرآیندهای مهم و مشارکت ذینفعان بهزیستی، ارتقای حس مطالبه گری در مردم و جامعه از اهداف دیگر است، ما در بهزیستی نیروهای کارآمد و متخصص فراوان داریم که تنها با ایجاد آرامش و امنیت روانی می‌توانیم بهترین استفاده را از این ظرفیت ببریم.

  وی گفت: استفاده از شایسته سالاری در اولویت ما خواهد بود از همه نیروی انسانی و سرمایه‌های علمی استان بهره‌ها خواهیم برد، محوریت شفافیت‌سازی در عملکرد، پاک‌دستی و صداقت سر لوحه کارم خواهد بود،  بهزیستی یک سازمان اجتماعی است نباید در کار تخصصی اجازه بدهیم  سلایق سیاسی نقش داشته باشند.

  برچسب ها :

  نظرات