آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ , Saturday 4 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 112583
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ بهمن, ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  تازه‌های به‌نشر با موضوع دفاع مقدس و احکام اسلامی برای کودکان

  به گزارش آوای شمال؛

  تازه‌های به‌نشر با موضوع دفاع مقدس و احکام اسلامی برای کودکان

  آوای شمال/ حسین سعیدی، مدیرعامل به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) از چاپ نخست و تجدید چاپ چهار عنوان کتاب داستانی برای کودکان در قالب «کتاب‌های پروانه» گروه کودک و نوجوان انتشارات به‌نشر خبر داد و اظهار داشت: این آثار به صورت تک جلدی و نسخه جدید از یک مجموعه هم اکنون در دسترس پروانه‌های ایران زمین (گروه کودک و نوجوان) قرار دارد.

  وی با ذکر عناوین آثار منتشر شده تصریح کرد: «نماز گل سرخ» به نویسندگی ناصر کشاورز و تصویرگری سیده زهرا نبئی برای گروه سنی «ب» منتشر شده است. این کتاب برگرفته از داستانی تخیلی در ۲۳ صفحه با موضوع سپاسگزاری هستی و طبیعت از نعمت‌های خداوند، مفهوم پرداختن به نماز و کسب آمادگی برای انجام این فریضه الهی در قطع خشتی، با تیراژ دو هزار نسخه و با قیمت ۱۲۰ هزار ریال میهمان کتابخانه کودکان این سرزمین است.

  * «عمو نوروز داماد می‌شود» به چاپ سوم رسید

  به گفته مدیرعامل به‌نشر، کتاب «عمو نوروز داماد می‌شود» عنوان دیگری است که برای سومین بار از سوی انتشارات به‌نشر به چاپ رسیده است.

  وی خاطرنشان کرد: قصه‌های کتاب «عمو نوروز داماد می‌شود» که نویسندگی آن را آتسا شاملو بر عهده دارد، بر اساس افسانه «ننه سرما و عمو نوروز» و با تصویرگری جدید و متفاوت ملیحه احمدی در ۲۴ صفحه برای کودکان علاقه‌مند به کتاب و کتابخوانی منتشر شده است.

  سعیدی با بیان اینکه مجموع شمارگان قبلی چاپ شده این اثر به تیراژ ۶ هزار و ۵۰۰ نسخه می‌رسد، افزود: این داستان‌های کوتاه برای گروه سنی «ب» و «ج» در چهار قصه با عناوین «یلدا کجاست؟»، «عمو نوروز داماد می‌شود»، «هفت مهمان؛ هفت هدیه» و «آدم برفی و پرنده» روایتگر افسانه‌های کهن ایران زمین است.

  وی با اشاره به اینکه ادبیات کهن همه ملل جهان تصویری از تفکر، نگرش‌ها و فرهنگ مردم آن روزگاران گذشته است و این ادبیات در ایران به عنوان تجلی‌گاه فرهنگ غنی و پر رمز و راز این مرز و بوم همچون ادبیات کهن همه مردم جهان آکنده از اساطیر، حماسه‌ها و داستان‌های گوناگون است، یادآور شد: صرف نظر از جنبه‌های به‌ظاهر داستانی و سرگرم کننده آنها، دنیایی از تفکر، حکمت و اندرز و رگه‌هایی از سرمشق دینی و راه و رسم زندگی را در خود نهفته دارند که برای همه نسل‌ها و به‌ویژه نسل امروز می‌تواند کاملا مفید باشد.

  مدیرعامل به‌نشر یادآور شد: «عمو نوروز داماد می‌شود» هم اکنون در قطع رحلی، با شمارگان یک هزار نسخه و با قیمت ۱۲۰ هزار ریال در تمام فروشگاه‌های به‌نشر و کتابفروشی‌های معتبر سراسر کشور در دسترس کودکان و خانواده‌های آنان قرار دارد.

  * تازه‌های به‌نشر با موضوع دفاع مقدس و احکام اسلامی برای کودکان 

  سعیدی به دیگر اثر تازه منتشر شده این انتشارات در گروه «کتاب‌های پروانه» اشاره کرد و گفت: «دست‌های سبز لاله» از مجموعه «قصه‌های جنگ» با درون مایه جنگ و شهادت به قلم سرور پویا و با تصویرگری متفاوت سحر فرهادروش برای گروه سنی «ب» و «ج» در حوزه داستان‌های کودکانه دفاع مقدس منتشر شده است.

  وی با بیان اینکه «دست‌های سبز لاله» پیش از این با شمارگان پنج هزار نسخه، در قطع وزیری و با تصویرگری متفاوت به چاپ رسیده بود، افزود: این اثر ۲۴ صفحه‌ای در چاپ نخست خود در سال ۱۳۹۸ در قطع خشتی، با تیراژ دو هزار نسخه و با قیمت ۱۰۰ هزار ریال در دسترس کودکان قرار دارد.

  مدیرعامل به‌نشر بیان کرد: «دست‌های سبز لاله» روایتگر سال‌های دفاع مقدس، حفظ وطن، شرافت و ایمان به خداست، این قصه حکایت پایمردی‌های جوانانی است که توانستند همه آنها را به ما بر گردانند و سرزمین مان را به دشت لاله‌ها تبدیل کنند.

  به گفته وی از مجموعه «قصه‌های جنگ» تاکنون عناوین «پروانه‌های آبی»، «خانه‌ای روی شیشه»، «پرواز موج»، «بچه‌های شهر ما» و «قشنگ‌ترین هدیه دنیا» توسط انتشارات به‌نشر منتشر شده است.

  سعیدی از انتشار کتاب «روزه کله‌گنجشکی» از مجموعه «احکام اسلامی» با تصویرگری جدید و قطع متفاوت برای کودکان گروه سنی «ج» خبر داد و افزود: «روزه کله گنجشکی» داستان دختری به نام لیلی است که دوست دارد همانند افراد بزرگ‌تر روزه بگیرد و پدرش با لحنی کودکانه از روزه کله گنجشکی برایش صحبت می‌کند.

  به گفته مدیرعامل به‌نشر، این اثر را فاطمه مشهدی رستم به رشته تحریر درآورده است و با تصویرگری عسل حاذقی امسال به چاپ رسیده است.

  وی در پایان افزود: این کتاب در ۲۴ صفحه در قطع خشتی با شمارگان یک هزار نسخه و با قیمت ۱۲۰ هزار ریال در تمام کتابفروشی سراسر کشور قرار دارد.

  برچسب ها :

  نظرات