آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ , Friday 7 May 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 111181
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ دی, ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  اضافه شدن قابلیتی جدید به نسخه موبایلی موتور جست‌و‌جو گوگل

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ موتور جست‌وجوگر گوگل در هنگامی که کاربران به دنبال موضوعی می‌گردند، اطلاعات کمکی زیادی را ارائه می‌دهد، به طور مثال با سرچ یک موضوع علاوه بر صفحات نتایج جست‌وجو، صفحه ویکی‌پدیا، جست‌و‌جو‌های مشابه و مواردی از این دست نیز  به نمایش در می‌آید. این قابلیت برای جست‌و‌جو عناوین مختلف، تغییر می‌کند، به طور مثال با جست‌و‌جو نام یک بازی ویدئویی، در سمت راست صفحه، اطلاعاتی مختصر از بازی، بازی‌های مشابه، امتیازات نقد و بررسی سایت‌های مرجع نشان داده می‌شود، یا در هنگام سرچ نام یک بازیگر، اطلاعات او، فیلم‌ها و سریال‌هایی که در آن‌ها حضور داشته و بازیگرهای همکار با آن شخص، نشان داده می‌شود.

  این قابلیت کاربردی گوگل موجب می‌شود تا بسیاری از اطلاعات مورد نیاز در همان صفحه اصلی به‌دست بیاید و کاربر جواب سوال خود را دریافت کند. از طرفی گوگل با اضافه کردن قابلیت‌های مختلف به نتایج جست‌و‌جو کاربران به دنبال کسب رضایت بیشتر آن‌ها است.

  اضافه شدن قابلیتی جدید به نسخه موبایلی موتور جست‌و‌جو گوگل

  نشان دادن گزینه‌های بیشتر در جست‌وجو نام فیلم یا سریال

  به تازگی در سایت ۹to5Google اطلاعاتی از بروزرسانی جدید گوگل منتشر شده که به زودی برروی نسخه موبایلی این موتور جست‌و‌جو اعمال می‌شود. بروزرسانی جدید مربوط به صفحه اطلاعات یک فیلم، سریال یا یک برنامه تلویزیونی است. همانطور که می‌دانید با جست‌و‌جو یک فیلم، سریال یا برنامه تلویزیونی، کادری اختصاصی شامل کارگردان، تهیه کننده، بازیگران، نمایش آخرین تریلر، امتیاز سایت‌های منتقد، تعداد قسمت‌ها و زمان پخش آن‌ها و مواردی از این دست در سمت راست صفحه گوگل به نمایش در می‌آید. حال در بروزرسانی جدید گزینه Watchlist نیز در این کادر نشان داده خواهد شد که قابل انتخاب است. Watchlist به فهرست فیلم‌ها و سریال‌های مشاهده شده (توسط خود فرد) گفته می‌شود، در سایت‌های مختلف می‌توان یک فیلم را در فهرست مشاهده شده قرار داد تا دیگران بدانند شما چه فیلم‌ها یا سریال‌هایی را دیده‌اید و یا ژانر یا بازیگر مورد علاقه‌تان چه کسی است.

  البته این گزینه در حالت‌های مختلف، با عنوانی دیگر به نمایش در می‌آید، به طور مثال زمانی که نتیجه جست‌و‌جو شما شامل ویدئویی باشد که در یوتیوب وجود دارد، گزینه Watch now نشان داده می‌شود که با انتخاب آن مستقیما به صفحه آن ویدئو در یوتیوب خواهید رفت. همچنین اگر نام یک فیلم در حال اکران را سرچ کرده باشید، با گزینه Get tickets مواجه می‌شوید که با انتخاب آن به سایت خرید بلیط آن فیلم هدایت می‌شوید.

  اضافه شدن قابلیتی جدید به نسخه موبایلی موتور جست‌و‌جو گوگل

  این قابلیتی است که در آینده به موتور جست‌و‌جو گوگل اضافه می‌شود و همانطور که اعلام شد، مخصوص نسخه موبایلی گوگل است و در نسخه وب به نمایش در نمی‌آید.

  برچسب ها :

  نظرات