آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ , Saturday 8 May 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 111158
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ دی, ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  دستگاه دیپلماسی سند راهبردی برای حمایت از مستضعفان ندارد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ سجاد فخرایی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیما در نشست خبری مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران که ظهر امروز در حمایت از شیخ زکزاکی در خبرگزاری تسنیم برگزار شد، گفت: ما امروز اینجا جمع شدیم تا فریاد مظلومیت شیعیان نیجریه به رهبری شیخ زکزاکی را به گوش مسئولان دیپلماسی کشورمان و مردم جهان برسانیم.

  وی افزود: شیخ زکزاکی در حدود ۲۵ سال توانست بیش از ۲۰ میلیون نفر از مردم نیجریه را شیعه کند ولی ما امروز حمایتی از سوی دستگاه دیپلماسی کشورمان از این عالم بزرگ نمی بینیم. امروز دفاع و حمایت از شیخ زکزاکی حمایت از ۲۰ میلیون شیعه در نیجریه هم هست.

  فخرایی خاطرنشان کرد: متاسفانه در دستگاه دیپلماسی کشور، دیپلماسی ملی به دیپلماسی فراملی و دیپلماسی انقلاب اسلامی غالب شده ولی مگر منافع ملی ما چیزی جز منافع انقلاب اسلامی است؟

  وی در ادامه با انتقاد از انفعال دستگاه دیپلماسی در قبال مسئله شیخ زکزاکی اظهار داشت: در قانون اساسی کشور که مردم به آن رای دادند دفاع از مظلوم اولویت و جز آرمان های انقلاب اسلامی بوده، هست و خواهد بود و بر همین راستا باید ظرفیت های قوای سه گانه ظرفیت‌های مردمی و نظامی برای پیشبرد انقلاب اسلامی استفاده شود.

  این فعال دانشجویی اضافه کرد: بی‌اعتنائی دستگاه دیپلماسی به مسئله شیخ زکزاکی قابل پذیرش نیست و متاسفانه ما به این نتیجه رسیدیم که دستگاه دیپلماسی سند راهبردی برای حمایت از مستضعفان ندارد و با کلید واژه هایی مثل منافع ملی کم کاری خودشان را توجیه می کنند، در صورتی که حمایت از مستضعفان تناقضی با منافع ملی مان ندارد.

  مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیما در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: امروز می بینیم که حق درمان از شیخ زکزاکی سلب شده، حقی که جزء حقوق اولیه یک انسان است و مجامع بین المللی نباید در قبال چنین موضوعی سکوت کنند.

  وی ادامه داد: مسئولینی که امروز در قبال مسئله شیخ زکزاکی سکوت کرده‌اند اگر اتفاقی رخ دهد باید پاسخگو باشند. اگر شیخ زکزاکی به شهادت برسد ممکن است سال‌ها طول بکشد که در نیجریه یک شیخ زکزاکی دیگر وجود بیاید.

  فخرایی در خاتمه گفت: از مسلمان جهان، رسانه‌ها و آزادی‌خواهان دنیا می‌خواهیم که به هر روشی که می‌توانند برای آزادی شیخ زکزاکی تلاش کنند.

  برچسب ها :

  نظرات