آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ , Friday 14 May 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 111148
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ دی, ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > فرهنگی
 •   

  مازندران رکوردار طراحان لباس ایرانی در کشور/ تأکید بر حمایت از فعالان بومی

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ در نشست طراحان مد و لباس مازندران که با حضور مرضیه شفاپور دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و علی علوی معاون هنری و سینمایی این اداره کل در ساری برگزار شد، فعالان این عرصه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

  مرضیه شفاپور با تأکید بر حمایت از فعالان بومی با طرح‌های مبتنی بر فرهنگ بومی و منطقه‌ای، گفت: با حمایت‌هایی که در سال‌های اخیر صورت گرفته، بسترهای مناسبی در زمینه گسترش مد و لباس ایرانی  ـ اسلامی ایجاد شده است.

  وی همچنین بر لزوم ایجاد یک وفاق و همدلی بین طراحان مد و لباس برای تشکیل واحدهای تولیدی تأکید کرد و افزود: در جشنواره‌ها، کارگاه‌ها و فرصت‌هایی که در این چند سال در راستای مد و لباس کشور رخ داده، استعدادهای فراوان با ایده‌های جالب توجه فرصت بروز و ظهور پیدا کردند.

  عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز در این نشست خطاب به طراحان مد و لباس استان گفت: آنچه در اولویت هنری این صنعت و هنر مطرح است، توجه به ظرفیت‌ها و خلاقیت‌های بومی است، هنرمندان مازندرانی نشان داده‌اند که در زمینه طراحی لباس گام‌های ارزشمند حتی در سطح ملی برداشته‌اند.

  وی با اشاره به درخشش هنرمندان طراح مد و لباس از مازندران در سطح جشنواره‌های ملی، خاطرنشان کرد: حمایت‌های این اداره کل در تقویت هنرمندان این رشته، همیشه در جریان بوده و همچنان ادامه خواهد داشت.

  زارع با بیان اینکه در سطح استان، هنرآموزان، هنرمندان، اساتید و طراحان صاحب نام فراوانی مشغول به فعالیت در این عرصه هستند، گفت: بیشترین طراحان مد و لباس کشور، مازندرانی هستند.

  برچسب ها :

  نظرات