آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ , Friday 7 May 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 111141
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ دی, ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  کشف بیش از ۳ تن موادمخدر در مازندران

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ علی‌اصغر میرزایی صبح امروز در جمع خبرنگاران مازندران، اظهار کرد: با تدوین و برنامه‌ اجرایی و تولید محتوا نوآورانه و خلاقانه با نوع مخاطبان و استفاده از ظرفیت فناوری جدید و فضای مجازی ضریب دسترسی به امکانات آموزشی تبلیغی، درمانی  و حمایتی را برای جامعه هدف افزایش دهیم.

  وی با اعلام اینکه باید زمینه انزجار استفاده از موادمخدر را در جامعه فراهم کنیم، تصریح کرد: سند برنامه ششم تدوین شده و هر کمیته دارای راهبرد خاصی در مبارزه با مواد مخدر است.

  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران، خاطر نشان کرد: استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در برنامه‌ کاری قرار دارد.

  وی اضافه کرد: تدوین برنامه با همت کمیته‌های پنجگانه بوده و جمع‌بندی این سند توسط شورای مبارزه با مواد مخدر صورت گرفته است.

  میرزایی خاطر نشان کرد: در هشت ماهه امسال ۳ تن و ۳۳۰ کیلوگرم مواد مخدر کشف شده که سال قبل ۲.۵ تن کشف شده بود، بیشترین کشفیات یک تن تریاک بوده است.

  وی تعداد افراد دستگیر شده در هشت ماهه سال جاری را ۱۰ هزار و ۴۶۱ نفر دستگیری داشتیم که به نسبت سال گذشته پنج درصد افزایش دستگیری داشتیم.

  دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران در ارتباط با افزایش میزان دستگیری‌ها، گفت: ضریب تحرک دستگاه‌ها بیشتر شده است در سال جاری ۶۲ هزار نفر تحت درمان هستند و این نشان می‌دهد که گرایش به این سمت بسیار زیادتر است.

  وی از کاهش مصرف شیشه در استان خبر داد و خاطر نشان کرد: در اجرای طرح یاریگران از همه ظرفیت‌ها استفاده کردیم که هدف آن ایجاد حساسیت در بین تمامی اقشار جامعه است.

  میرزایی اضافه کرد: ۴۴۹ مرکز متادون درمانی در استان فعال بوده که  ۵۶ هزار نفر را تحت درمان بوده  در ۷۲ کمپ بیش از ۲ هزار نفر از خدمات این مرکز دریافت می‌کنند.

  در سطح ملی میانگین شیوع در کشور۵.۴ دهم و مازندران ۲.۴ دهم است.

  برچسب ها :

  نظرات