آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ , Friday 14 May 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 111109
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ دی, ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  روایتی از دغدغه ای اجتماعی از نگاه یک زوج در «زبان اصلی»/ سطح بالای اعتبار جشنواره تئاتر فجر

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ «زبان اصلی» عنوان نمایشی به کارگردانی ایمان گلرو و سمیه مودی است که از شهر بیرجند در چهارهمین همایش برگزیدگان جشنواره‌های تئاتر استان‌ها حضور دارد.

  ایمان گلرو درباره ایده اولیه شکل گیری این نمایش بیان کرد: ما به دنبال یک نمایشنامه بودیم تا بتوانیم حرف دل خود را به واسطه آن بزنیم و به همین دلیل آثار متعددی را بررسی کردیم تا به «زبان اصلی» رسیدیم و این نمایشنامه مورد قبول اعضای گروه ما قرار گرفت.

  وی ادامه داد: در واقع علت استقبال ما از این نمایشنامه رویکرد اجتماعی آن نسبت به مساله طلاق بود. در حال حاضر آمار طلاق در جامعه ما افزایش پیدا کرده است و انتخاب‌های ناآگاهانه دو نفر که اختلاف سلیقه و عقیده دارند و کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، آفت بزرگی چون طلاق را در جامعه تشدید می‌شود. هدف ما بیان این دغدغه جامعه و بررسی آن از نگاه یک زوج با تفاوت فرهنگی بود.

  گلرو با اشاره به حمایت هنرمندان از نمایش «زبان اصلی» توضیح داد: گروه جوانی پشت نمایش «زبان اصلی» است و خوشبختانه نمایش با استقبال مخاطبان در خراسان جنوبی و همچنین بازیگران تئاتر و سینما رو به رو شده است. بسیاری از هنرمندان تئاتر و سینما این اثر را دیده‌ و بازخورد مثبتی نسبت به آن داشته اند.

  این کارگردان درباره تاثیر جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر بر وضعیت نمایش در ایران و جلب نظر مخاطبان گفت: جشنواره تئاتر فجر اولین و مهم‌ترین جشنواره معتبر تئاتری ایران است که زمینه حضور هنرمندان نمایش کشور را کنار هم فراهم کرده است.

  این جشنواره یک برند است و مردم آثار این رویداد را دنبال می‌کنند و از تماشا و مرور فعالیت‌های یکساله تئاتر ایران لذت می‌برند.

  چهارمین همایش برگزیدگان جشنواره‌های تئاتر استان‌ها ۵ تا ۱۰ دی ماه در مجموعه تئاترشهر و هتل باباطاهر برگزار می‌شود.

  سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نیز به دبیری نادر برهانی مرند ۱۰ تا ۲۰ بهمن ماه امسال در تهران برگزار خواهد شد. آدرس سایت جشنواره fitf.theater.ir  است.

  برچسب ها :

  نظرات