آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ , Friday 14 May 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 111090
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ دی, ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  انجام ۴ هزار پایش تندرستی توسط پژوهشگاه تربیت بدنی کشور

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ علی کاشی شب گذشته کنفرانس ملی مطالعات کاربردی علوم ورزشی در هزاره سوم به میزبانی مازندران، اظهار کرد: بررسی روند تحول نهادهای آموزشی و پژوهشی در سطح دنیا طی چهار مرحله تغییر را نشان می‌دهد که در آن مسائل آموزشی و تعلیم و تربیت مطرح بوده است.

  وی افزود: دانشگاه‌ها در این روند مرسوم به نسل بهره‌بردار بودند و کاربردی کردن تحقیقات و رفع مشکلات محلی با استفاده از تکنولوژی، پژوهش و فناوری از دیگر اقدامات است.

  معاون پژوهشی و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی با بیان اینکه نتیجه ۲۰ سال فعالیت پژوهشگاه‌ها ۳۲۰ پروژه ملی و فراملی است، تصریح کرد: در این بخش سعی شده تا از همه ظرفیت‌ها استفاده شود.

  این مسؤول یادآور شد: هم‌راستا با پژوهشگاه‌ها، دنیا در حال تغییر نگاه و دیدگاه‌ها هستند همچنین ۸۵ قرارداد ورزشی با دانشگاه‌ها انجام دادیم و در ۶ سال اخیر نیازهای زیادی از جامعه را مرتفع کردیم.

  کاشی با اشاره به اینکه طی دو سال گذشته ۴۰ مورد قرارداد پژوهشی با دستگاه‌های اجرایی منعقد کردیم، بیان کرد: ۸۰ درصد بودجه پژوهشی خود را طی سال گذشته از خارج پژوهشگاه تأمین کردیم.

  وی با اعلام برنامه‌هایی همانند پروژه پایش تندرستی، یادآور شد: ۴ هزار مورد پایش در سال جاری انجام شد و توانستیم به دستاوردهای بزرگی برسیم.

  کاشی با اعلام برگزاری دوره‌های مهارت‌آموزی ورزشی، تصریح کرد: پیشبرد سند ملی سلامت سالمندان و تصویب آیین‌نامه باشگاه‌های ورزشی ویژه کودکان به همراه کسب مجوز تأسیس مرکز مشاوره ورزشی از دیگر اقدامات پژوهشگاه بوده که با حضور اعضای مجرب هیأت علمی و افراد توانمند در دستور کار قرار دارد.

  یکی از بزرگان مدیریت در ورزش کشور در این کنفرانس بیان کرد: برگزاری مسابقات آموزشگاه‌ها در دهه ۶۰ کار بسیار بزرگ و نشدنی بود.

  علی حسینی افزود: ورزش در ان زمان خیلی سخت در جامعه جا افتاهد بود و طی سال‌های بعد رشته‌های مینی والیبال و مینی بسکتبال شروع به فعالیت کرد.

  وی با اعلام اینکه مبانی تربیت بدنی در چهار رکن نیروی انسانی، امکانات، برنامه و بودجه و ارزشیابی جمع‌بندی می‌شود، تصریح کرد: مازندران استان ورزش‌خیز است که به اندازه تمام ایران قهرمان المپیک دارد البته در یک شهر کوچک ۳۰ هزار نفری آن همانند جویبار چندین مدال المپیک جای داشته که این آمار به اندازه قهرمانان المپیک چندین استان است.

  چهره نام‌آشنای مدیریت ورزشی کشور، با اشاره به اهمیت علمی کردن ورزش و نقش بسطای مربیان در آن، یادآور شد: امروزه پنجره‌ای در ورزش به نام صنعت ورزش باز شده که برگزاری سمینارها در اشاعه و گسترش آن بسیار مهم است.

  حسینی با بیان اینکه در دنیا صنعت ورزش بسیار فعال است، ادامه داد: امری که می‌تواند ورزش کشور را دارای رشد فراوان کند تشکیل شرکت‌های مختلف ورزشی است که لازم بوده این شرکت‌ها به بورس رفته و به تحول ورزشی کمک بسزایی کند.

  وی با اعلام اینکه سن تقویمی با سن تندرستی در کشورمان فاصله دارد، متذکر شد: باید همه در مسیر توسعه صنعت ورزش گام برداریم و دست به تحول و توسعه ورزش بزنیم.

  برچسب ها :

  نظرات