آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ , Friday 14 May 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 111069
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ دی, ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  ارزش تجارت خارجی گمرکات مازندران از یک‌ میلیارد دلار گذشت

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ علی یوسفی‌منش با اشاره به ارزش تجارت خارجی گمرک استان در سال جاری اظهار کرد: طی ۹ ماهه سال جاری درآمد قطعی گمرکات مازندران از تجارت خارجی از مرز ۲۸۳ میلیارد و ۴۵۸ میلیون تومان گذشت.

  وی افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه سال۹۷ رشد ۳۰ درصدی را نشان می‌دهد، حجم انواع کالاهای صادراتی شامل فرآورده های لبنی، بستنی، سیمان، مواد پلاستیکی، کیوی وغیره از گمرکات مازندران را با رشد ۴۸ درصدی نسبت به ۹ ماهه سال قبل بالغ بر ۷۹۷ هزار تن همراه بود.

  مدیرکل گمرکات مازندران تصریح کرد: ارزش اقلام صادرشده، بیش از ۱۶۹ میلیون و ۶۴۳ هزار دلار بوده که از گمرکات نوشهر، امیرآباد، ساری، فریدونکنار و آمل به مقصد ۳۳ کشور جهان نظیر عراق، فدراسیون روسیه، قزاقستان، هند، افغانستان، ترکمنستان، امارات و غیره صادر شده است.

  وی همچنین با اشاره به حجم واردات از گمرکات نوشهر، امیرآباد و فریدونکنار گفت: طی ۹ ماهه سال جاری حجم واردات به گمرکات مازندران بیش از ۲ میلیون و ۹۰۹ هزار تن و به ارزش ۹۳۹ میلیون و ۱۵۹ هزار دلار بوده است که نسبت به مدت مشـابه در سال ۹۷ به ترتیب از نظر وزنی و ارزشی ۱۲ و ۲۸ درصد رشد را نشان می‌دهد.

  وی تعداد کشورهای طرف معامله واردات کالا به گمرکات مازندران را ۲۹ کشور عنوان کرد و افزود: عمده‌ترین این کشورها روسیه، آلمان، امارات متحده عربی، ترکیه، قزاقستان، سوئیس بوده که عمده‌ترین کالاهای وارداتی نیز جو دامی، ذرت دامی، چربی‌ها و روغن‌های حیوانی، روغن پایه،کاغذ و چوب و تخته هستند.

  یوسفی‌منش بیان کرد: در همین مدت بیش از ۱۸ هزار تن ریل آهن مستعمل، میله توپر مستعمل، سیگار و تخته به ارزش ۲۰ میلیون و ۸۳۲ هزار دلار از طریق گمرکات استان مازندران به مقصد پاکستان، روسیه، امارات متحده عربی و عراق ترانزیت خارجی شده است.

  برچسب ها :

  نظرات