آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ , Friday 14 May 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 111051
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ دی, ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
 • شما اینجا هستید :فرهنگی > فضای مجازی
 •   

  واکنش مشاور عالی معاون سیما به حضور بازیگران در اجرا

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ رضا پورحسین مشاور عالی معاون سیمای رسانه ملی پیرامون برنامه‌های شب یلدا گفت: برنامه‌های مفرح تلویزیون در شب یلدا متناسب با این شب بوده است. مردم با این رسم همراه هستند و رسانه هم کنار آن‌هاست.  برای این برنامه‌ها فکر و کارگردانی و به مسائل زیبا شناختی آن توجه شده است. شبکه‌ها براساس مأموریتی که دارند، خواستند در کنار مردم شب نشینی داشته باشند. بیشتر برنامه ها طنز نبود و بخشی از آن گفتگومحور پیش رفت؛ این رویکرد در مناسبت‌های دیگر هم تکرار خواهد شد.

  وی در خصوص شرایط امروز مجریان رسانه ملی عنوان کرد: شرایط مجریان تلویزیون خوب است؛ قاعدتاً کار آنها شدت و ضعف دارد.  این موضوع که در جایی ضعیف اجرا کنند و در برنامه دیگر قوی باشند، نسبی است؛ اگر بخواهیم معدل بگیریم وضعیت مجریان ما خوب است، اما می‌دانیم و خودشان هم می‌دانند که باید آموزش ببینند.

  پور حسین با اشاره به حضور بازیگران در حوزه اجرا ادامه داد: بعضی از برنامه‌ها که شکل بازی و استندآپ کمدی دارد، مجری باید در کنار پلاتو و اجرا بازی هم بکند. مجریان ما هم اگر در چنین موقعیتی قرار بگیرند، می‌توانند اینگونه نقش خود را ایفا کنند.

  وی افزود: عمده برنامه‌های رسانه ملی را مجریان اجرا می‌کنند؛ اما در برخی برنامه‌ها باید از یک نفر خاص استفاده شود که در این باره منعی وجود ندارد. قاعده‌ای در اجرا و تلویزیون نیست که لزوماً یک هنرپیشه می‌تواند اجرای یک برنامه را هم به دست بگیرد؛ بلکه برای اجرای یک برنامه کمیته‌ای وجود دارد و فرد موردنظر به لحاظ حجم صدا، نوع بیان، خزانه لغات و سطح اطلاعات عمومی تعیین صلاحیت می‌شود که عموماً افراد مورد نظر این خصوصیات را دارند.

  برچسب ها :

  نظرات