آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ , Saturday 8 May 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 111022
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ دی, ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
 • شما اینجا هستید :فرهنگی > فضای مجازی
 •   

  دخترهای عصبانی از راه رسیدند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ کتاب «دخترهای عصبانی» اثر له‌لالی با ترجمه‌ فرزانه کریمی از سوی انتشارات قدیانی منتشر شد.

  در خانواده‌ها و جوامع مختلف غربی و شرقی، اصول و روش‌های تربیتی خاصی متداول است که در بعضی موارد شبیه یکدیگرند و در بعضی موارد نیز کاملاً با یکدیگر تفاوت دارند. از جمله این اصول تربیتی، احترام به دیگران، مهار کردن خشم، حفظ آرامش و رفتار مؤدبانه است. اما شاید رعایت این نکات در هر شرایطی و همیشه امکان نداشته باشد و حتی سبب بروز احساساتی آزاردهنده شود.

  «لی» با توجه به مشاهدات و تجربیات خودش معتقد است که افراد از هر نژاد و ملیتی که باشند و از هر آداب و فرهنگی که پیروی کنند، با جلوگیری از بیان احساساتشان درگیر شرایطی می‌شوند که پیامدهای ناخوشایندی دارد و این حتی ممکن است که بر روابط اجتماعیشان آثاری نامطلوب بجا گذارد.

  «له‌لا لی» با خلق این اثر که در واقع کودکانه‌ای برای بزرگسالان است، سعی کرده تفاوت‌های فردی و فرهنگی و شرایطی را معرفی کند که سبب بروز خشم و نارضایتی می‌شوند. او با خلق شخصیت‌های متفاوت، علاوه بر خشم به احساس خودکمبینی، درک‌نشدن از سوی دیگران، افسردگی، اندوه و تفاوت‌های شخصی و نکات دیگر نیز پرداخته است. برای مثال، شخصیت اصلی این کتاب «کیم» است، دختر کوچولویی که در برابر مادرش، دوستانش و در برابر کسانی که به او محبت دارند زود به خشم می‌آید، اما خودش از این وا کنش‌های تند خسته شده و احساس بدی دارد.

  «زایلا» تجسم افسردگی‌هایی است که شاید خیلی‌ها دچارش باشند، اما ابراز آن را شرم‌آور می‌دانند و همواره پنهانش می‌کنند. وندا دختر خوشبینی است و معمولاً روحیه دوستانش را تقویت می‌کند اما او هم خیلی‌ وقت‌ها از دست دیگران آزرده می‌شود.

  نویسنده معتقد است که ابراز احساسات طبیعی سبب میشود فرد حس بهتری نسبت به خود پیدا کند. اما باید زمان و شیوه‌ بروز این احساسات را تشخیص دهد و آنها را هم‌چون واکنش‌هایی طبیعی بپذیرد.

  انتشارات قدیانی این کتاب را در نوبت اول چاپ با قیمت ۲۰۰۰۰ تومان روانه‌ بازار کتاب کرد.

  برچسب ها :

  نظرات