آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ , Friday 14 May 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110987
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ دی, ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  ادامه بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس تا ۲۱ دی ماه

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام علی‌اصغر ذکوی امروز درباره روند بررسی صلاحیت داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نخستین مرحله بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس در هیات اجرایی انتخابات در ۹ حوزه انتخابیه استان مازندران از ۱۷ تا ۲۶ آذر ماه امسال ادامه داشت که در روز ۲۷ آذر ماه نتیجه آن به افرادی که رد صلاحیت شده بودند اعلام شد.

  وی افزود: داوطلبانی که نسبت به رد صلاحیت خود اعتراض داشتند از ۲۸ آذر تا یکم دی ماه فرصت داده شد که نسبت به این مهم اعتراض خود را اعلام کنند.

  رئیس هیأت نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در مازندران بیان کرد: از روز گذشته دوم تا ۲۱ دی ماه امسال به مدت ۲۰ روز  بررسی شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده در هیأت اجرایی و همچنین اظهارنظر درباره صلاحیت بقیه داوطلبان البته با نظر هیات مرکزی نظارت شورای نگهبان در ارتباط با همه داوطلبان دریافت و به فرمانداران ۹ حوزه انتخابیه اعلام خواهد شد.

  ذکوی ادامه داد: از ۲۲ دی تا ۱۱ بهمن ماه به مدت ۲۰ روز مراتب تایید یا رد صلاحیت به داوطلبان توسط فرماندار مرکز حوزه انتخابیه ابلاغ می‌شود و مجددا اگر داوطلبان رد صلاحیت شده شکایتی داشتند، این شکایت دریافت و تا ۱۱ بهمن ماه شورای نگهبان باید نظر قطعی و نهایی درباره همه داوطلبان اظهار و به داوطلبان اعلام کند.

  وی با اشاره به اینکه  از ۱۲ تا ۱۴ بهمن فرصت سه روزه مرحله دیگری است که شکایت داوطلبانی که توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شدند توسط شورای نگهبان دریافت می‌شود، اظهار کرد: آخرین مرحله از ۱۵ تا ۲۱ بهمن ماه، فرصت هفت روزه است که در این زمان شورای نگهبان به شکایت داوطلبان معترض رسیدگی و به وزارت کشور اعلام می‌کند.

  رئیس هیأت نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در مازندران یادآور شد: در روز ۲۲ بهمن ماه امسال وزارت کشور اسامی داوطلبان را به‌صورت اعلام و به مراکز حوزه انتخابیه می‌کند.

  ذکوی با تاکید بر اینکه در رسیدگی به صلاحیت داوطلبان همیشه تخلفات نامزدها در حین و قبل از انتخابات، در هر دوره‌ای از انتخابات در بررسی صلاحیت آنان موثر است، خاطرنشان کرد: این موارد شامل تبلیغات زودهنگام، هزینه‌های سنگین انتخاباتی یا پول کثیف با منشا نامعلوم، استفاده از عناصر نامطلوب و بدسابقه همراه با خریدو فروش ارا، تهدید و تطمیع افراد با استفاده از اراذل و اوباش ، استفاده از ظرفیت‌های دولتی و عوامل اجرایی انتخابات مثل بخشداران و فرمانداران برای اهداف انتخاباتی و تبلیغات خلاف قانون در فرصت تبلیغات است که ضرورت دارد داوطلبان به این مسائل توجه کنند.

  برچسب ها :

  نظرات