آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ , Wednesday 22 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 110066
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  عکاس حرفه‌ای که با دهان عکس می‌گیرد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ عکاسی از جمله هنرهایی است که می‌توان گفت طرفداران بسیاری دارد. افراد زیادی حتی به صورت تفننی هم که شده اقدام به عکاسی می‌کنند تا لذت این هنر را از دست ندهند. کار با دوربین عکاسی البته دانش خود را می‌طلبد و صرف داشتن یک دوربین برای عکاسی کفایت نمی‌کند.

  ویدئویی که در ادامه آمده، نمونه‌ای از تلاش یک عکاس متفاوت است که ناتوانی‌های جسمی‌اش نتوانست مانع رسیدن او به خواسته‌اش شود. همانطور که در ادامه در ویدئو مشاهده می‌شود این فرد یک معلول مادرزاد است که از نعمت داشتن دست و پا محروم است. او عکاسی را به طور حرفه‌ای انجام می‌دهد و حتی به مرحله‌ای رسیده است که می‌تواند این هنر را به دیگران هم آموزش دهد و دوربین را با دهان خود نگه می‌دارد و با بازوانش دکمه شاتر را فشار می‌دهد.

  این فرد آنقدر تواناست که تمام کارهایش را خودش انجام می‌دهد؛ او توانسته به کمک خانواده و دوستانش وسیله‌ای شبیه به موتور سیکلت طراحی و بسازد که برای او حکم پاهایش را دارد و می‌تواند با استفاده از آن به هر کجا که می‌خواهد برود. او علاوه بر کار عکاسی و رانندگی، پیانو هم می‌نوازد و طبق اظهاراتش، برای تهیه دوربین عکاسی دلخواهش، در یک کافی‌نت مشغول بوده و در آن کار گرافیکی انجام می‌داده است.

  این عکاس متفاوت و توانا، با تلاش و پشتکار فراوان توانست موانع را از سر راه خود بردارد و ثابت کرد که همه چیز در دنیا تسلیم اراده و پشتکار است و انسان می‌تواند به همه خواسته‌هایش رنگ واقعیت ببخشد. این هنرمند با اراده معتقد است که برای بهترین بودن، باید این تفکر را که “من یک فرد ناتوان هستم و نمی‌توانم”  از ذهن پاک کرد. هیچ انسانی نمی‌تواند کامل باشد اما می‌تواند در کاری که انجام می‌دهد، بهترین باشد.

  برچسب ها :

  نظرات