آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ , Wednesday 22 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت





 • کد مطلب : 109981
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  غریب‌آبادی:

  دارندگان سلاح هسته‌ای به معاهده منع جامع آزمایشات هسته‌ای پایبند باشند

  به گزارش آوای شمال؛

  غریب‌آبادی: دارندگان سلاح هسته‌ای به معاهده منع جامع آزمایشات هسته‌ای پایبند باشند

  آوای شمال/ «کاظم غریب‌آبادی» سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل و سایر سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، در سی و پنجمین نشست کمیسیون مقدماتی معاهده منع جامع آزمایش‌های هسته‌ای CTBT شرکت کرد و به ایراد سخنرانی پرداخت.

  نماینده دائم کشورمان ضمن تکرار مجدد موضع اصولی و همیشگی جمهوری اسلامی در ضرورت حذف کامل تمامی انواع سلاح‌های هسته‌ای، بر حمایت از اهداف این معاهده تاکید کرد.

  غریب‌آبادی با اشاره به اینکه اگر قرار باشد اهداف این معاهده به طور کامل محقق شود، تعهد مداوم تمامی امضا کنندگان به ویژه دولت‌های دارای سلاح هسته‌ای به خلع سلاح هسته‌ای بسیار ضروری خواهد بود، افزود: در همین راستا، معتقدیم دولت‌های دارنده سلاح هسته‌ای، مسؤولیت ویژه‌ای در جهت لازم الاجراء شدن معاهده دارند و قویا از این گروه از دولت‌ها می‌خواهیم تا به طور کامل، به روح و متن این معاهده پایبند باشند.

  سفیر کشورمان در ادامه، ضمن تاکید بر ضرورت رعایت تعادل در اختصاص بودجه و منابع انسانی برای تمامی بخش‌های مختلف رژیم های راستی آزمایی و نیز بهبود ظرفیت سازی در دولت‌های امضا کننده، به ویژه کشورهای در حال توسعه، به موضوع آموزش و ظرفیت سازی پرداخت و با تقدیر از اقدامات آموزشی و ظرفیت سازی انجام شده توسط دبیرخانه سازمان، پیشنهاد کرد تا محتوای دوره‌های آموزشی برگزار شده از طریق اینترنت نیز در دسترس قرار گیرد تا کارشناسان بیشتری از دولت‌های امضا کننده بتوانند از این آموزش ها بهره بگیرند.

  لازم به ذکر است پنجاه و سومین نشست کمیسیون مقدماتی سازمان معاهده منع جامع آزمایش‌های هسته‌ای از ۲۵ تا ۲۷ نوامبر با حضور نمایندگان کشورهای امضاء کننده این معاهده در وین در حال برگزاری است.

  برچسب ها :

  نظرات