آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ , Saturday 18 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 109963
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی > اخبار استان
 •   

  هشدارهای آموزنده نماینده ولی فقیه در مازندران

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ آیت‌الله محمدباقر محمدی‌لائینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران امروز با مسؤولان سازمان قضایی نیروهای مسلح مازندران و شبکه بهداشت نکا همزمان با هفته بسیج دیدار کرد.

  وی در دیدار با سازمان قضایی نیروهای مسلح در جمع مسؤولان این سازمان اظهار کرد: رویکرد پیشگیری همیشه بهتر از برخورد و مجازات است، ولی برخی فقط شعار پیشگیری می‌دهند و عملا راهکارهای لازم برای پیشگیری را در پیش نمی‌گیرند.

  *لزوم توجه به نیاز نیروهای مسلح برای پیشگیری از جرم

  محمدی‌لائینی افزود: در سازمان قضایی نیروهای مسلح جامعه هدف نیروهای مسلح هستند، چنانچه نیازشان که دست را دراز می‌کند برطرف شود، این جامعه پاک است، پاک‌تر خواهد شد.

  این مسؤول خاطرنشان کرد: اینکه برخی نیروها رشوه‌بگیر شده و کار خلاف قانون انجام می‌دهند به علت داشتن نیاز است، باید تلاش شود که این‌ها هم در زندگی شخصی و هم در تشکیلات و محیط کار امکانات لازم را داشته باشند و محتاج این و آن نشوند.

  * توزیع عادلانه امکانات بین نیروهای مسلح صورت بگیرد

  وی تصریح کرد: باید توزیع عادلانه‌‌ای در امکانات بین نیروهای مسلح صورت گیرد، چه در صف حقوق و چه امکانات عدالت رعایت شود، البته دارا بودن امکانات و اختیارات فراوان نیز موحب بروز آسیب خواهد شد.

  محمدی‌لائینی یادآور شد‌: جریان الکترونیک اگر در حوزه نیروهای مسلح شکل‌گیری و پیاده شود زمینه را برای کاهش آسیب‌ها فراهم خواهد کرد‌، باید مشخص شود که انجام آن نیازمند چه امکاناتی است.

  نماینده ولی فقیه در مازندران در پایان گفت: نیروی انتظامی باید با ابهت خودش کارها را پیش ببرد نه با برخوردهای فیزیکی، چون دست‌درازی از شخصیت می‌کاهد، نیروهای مسلح باید پاک باشند چون یکی از ابزارهای پاکسازی جامعه هستند، دست باید تمیز باشد تا شیشه را تمیز کند.

  *لزوم توجه مراکز درمانی به ارزش‌های اسلامی

  همچن در ادامه دیدارهای نماینده ولی فقیه در استان آیت‌الله محمدی‌لائینی با مسؤولان شبکه بهداشت نکا نیز دیدار داشت وی در این دیدار طی سخنانی، اظهار کرد: همه شما بسیجی هستید چون کار مشترک و بسیجی انجام می‌دهید و باید به این مهم افتخار کنید، در کنار انجام کارتان به ارزش‌های دینی و اسلامی توجه کنید که اگر در مسؤولیت بهترین باشید ولی به ارزش‌های اسلامی توجه نکنید خدا و شهدا راضی نخواهند بود.

  محمدی‌لائینی اضافه کرد: متأسفانه هنوز هم شبکه بهداشت نکا کمبودهایی در بخش توسعه دارد که باید نسبت به تکمیل آن اقدام شود، اگر دولت همت و کمک کند امیدواریم به زودی مشکلات در این حوزه کمتر شود.

  نماینده ولی فقیه استان مازندران با اشاره به اینکه رشد جمعیت ما در وضعیت مطلوبی قرار ندارد، گفت: جمعیت افراد پیر نیاز به حمایت ویژه کادر درمانی دارند، همچنین به علت اینکه شغل اکثر مردم کشاورزی است بروز بیماری‌ها افزایش می‌یابد.

  وی در ادامه اعلام کرد: طبق آخرین آمار در طول یک سال اخیر به یک بیمارستان ۵۰ تختخوابی در استان ۴۵۰ هزار بیمار مراجعه کردند و افزایش تعداد بیماران از کیفیت نحوه درمان می‌کاهد و قدرت رسیدگی را کم می‌کند که باید به این هم توجه شود.

  *تکمیل پروژه ساختاری بیمارستان بوعلی در اولویت باشد

  محمدی‌لائینی یادآور شد: متأسفانه علیرغم تلاش‌ها مشکلات ساختاری به‌وجود آمده در بیمارستان بوعلی ساری این بیمارستان را به یک مرکز درجه دو تبدیل کرده که امیدواریم کار تکمیل آن به زودی به پایان برسد‌، مراکز دیالیزی نیز باید توسعه پیدا کنند.

  برچسب ها :

  نظرات