آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ , Thursday 23 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 109952
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ آذر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  بسیج الگویی تمام‌عیار برای جوانان مقاومت در کشورهای اسلامی است

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ امیر حاتمی وزیر دفاع در پیامی با گرامیداشت سالروز تشکیل بسیج ، تاکید کرد: توفیقات عظیم به دست آمده در عرصه صنعت دفاعی کشور و دستاوردهای ارزشمند آن در طول ۴۰ سال گذشته با الهام گیری  از تفکر و اندیشه بسیج به سرانجام رسیده است.

  در این پیام آمده است: چهل سال  ازصدور فرمان تاریخی معمارکبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل بسیج و ارتش بیست میلیونی می گذرد.در سایه  تصمیم تاریخ ساز حضرت امام خمینی(ره) و هدایت های داهیانه فرماندهی معظم کل قوا(مدظله العالی) امروز نهال ارزشمند بسیج به شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری تبدل گردیده است که مایه آرامش ملت ایران و خاری در چشم دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

  شجره طیبه بسیج، پدیده ای کم نظیر و گره گشاست که الگویی تمام عیار برای جوانان مقاومت در سایرکشورهای اسلامی نیز به شمار می رود.

  امروز جوانان عزیز بسیجی پر انگیزه، با شور وشوق و تلاش مضاعف برای رسیدن به اهداف والای انقلاب اسلامی، سربلندی، عزت و پیشرفت کشور تلاش می کنند و دشمنان را به زانو درآورده اند.

  در دوران دفاع مقدس و در مبارزه با تمامی حوادث، نشأت گرفته از هزینه سازی های استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار و رژیم کودک کش صهیونیستی و حامیان منطقه ایش برای توقف انقلاب اسلامی، نقش تاریخی این جوانان و مردان مومن و زنان مومنه و پراستقامت ایران اسلامی در دفع توطئه های دشمنان به خوبی نمایان است.

  به راستی آیا می توان بدیلی بر بسیجیان در جهان کنونی سراغ گرفت که برای حفظ آرمان های اسلامی، پیشاپیش رزمندگان اسلام شبانگاهان سیاهی شب را درنوردند و با دل دریایی شان در عبور  از میانه خروشان اروند رود فتح و پیروزی را رقم زنند و در نبردی بزرگ و عزت آفرین، خرمشهر را از دست ظالمان و ایادی استکبار بازستانند و سربلندی انقلاب اسلامی را به رخ جهانیان بکشند.

  سپری شدن گام نخست انقلاب اسلامی نیز با جانفشانی و حضور مخلصانه بسیج و بسیجیان جان برکف در عرصه های مختلف دفاع از نظام و آرمان های انقلاب اسلامی همراه بوده که مانند نگینی پر فروغ در کارنامه بسیج مستضعفین می درخشد.

  به یقین فراگیر شدن  فرهنگ بسیجی در نظام مقدس جمهوری اسلامی یران توانست انقلاب اسلامی را پیروز عرصه های مختلف نماید و جبهه استکبار را در منطقه به زانو درآورد چرا که بسیج مصداق کامل ایمان و عمل انقلابی و روحیه جهادی و اخلاق محمدی(ص) است که در صف نخست دفاع از ارزش های والای اسلامی قرار گرفته است.

  یقین داریم که توفیقات عظیم به دست آمده در عرصه صنعت دفاعی کشور و دستاوردهای ارزشمند آن در طول ۴۰ سال گذشته با الهام گیری  از تفکر و اندیشه بسیج به سرانجام رسیده است و ادامه این راه در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب، همچنان نیازمند حفظ روحیه بسیجی و حضور بسیجیان، این لشکریان مخلص خداست.

  بدین وسیله فرارسیدن هفته بسیج را به بزرگ بسیجی ایران اسلامی حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی) و به بسیجیان گرانقدر این مرز و بوم و به رهروان صدیق ولایت ومنتظران واقعی ظهور حضرت حجت ابن الحسن(ع)تبریک و تهنیت عرض نموده و با درود  به روان پاک شهدای والامقام بسیج، از درگاه خداوند متعال پیروزی ،سربلندی و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی را مسئلت می نمایم.

  وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

  سرتیپ ستاد امیر حاتمی

  برچسب ها :

  نظرات