آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ , Wednesday 22 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 109854
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۶
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  اتمام پروژه‌های مناطق سیل‌زده در مازندران براساس ماموریت سپاه و بسیج/ آمادگی بسیج برای نظارت بر بازار

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حسین محمدرضایی در جمع خبرنگاران به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج و چهل‌سالگی تشکیل بسیج به  عنوان نهاد مردمی اظهار کرد: اولین حضور مقتدرانه بسیج در دفاع مقدس بود که با حضور بسیج شکل دفاع عوض شده است و با این حضور پیروزی‌های پی‌درپی نصیب انقلاب شده است.

  وی افزود: ماموریت بسیج با پایان جنگ تمام نشد و بسیج وفاداری خود را نسبت به انقلاب در دوران سازندگی و محرومیت‌زدایی و در بحران‌های طبیعی قبل از اینکه نیروهای دولتی در صحنه حضور پیدا کنند بسیج حضور داشت و تا آخر در کنار مردم ایستاد.

  وی با اشاره به اینکه بسیجیان به عنوان اولین نیروهای مردمی و جهادی در مناطق سیل‌زده و در مهار فتنه‌های مختلف بدون اغراق اگر حضور بسیج نبود هزینه انقلاب بالا می‌رفت، افزود: در پروژه‌های مختلف کلید حل مشکلات کشور بسیج  بوده است و در بحران‌های مختلف حضور بسیج دیده شده است و در خارج از کشور نیز شاهد ترویج فرهنگ بسیجی هستیم.

  رئیس ستاد گرامیداشت هفته بسیج با تاکید بر اینکه وظیفه همه دستگاه‌ها حمایت از بسیج است، تصریح کرد: بزرگترین قدرت جمهوری اسلامی نیروهای بسیجی هستند و صرفا تسلیحات نظامی قدرت جمهوری اسلامی نیست بلکه تفکر بسیجی ضامن پیروزی انقلاب اسلامی است.

  جانشین فرمانده سپاه کربلا با اعلام اینکه همزمان با هفته بسیج برنامه‌های مختلفی در استان اجرا می‌شود که اجرای  ۹ هزار و ۷۰۰ برنامه در سراسر استان در دستور کار است، اظهار کرد: برگزاری ۲۰۷ یادواره شهدا، اعزام گروه‌های جهادی به مناطق سیل‌زده و ۲۹ پایگاه مقاومت بسیج و افتتاح پنج سالن ورزشی از جمله برنامه‌های هفته بسیج در استان است.

  محمدرضایی با بیان  اینکه بهره‌برداری از ۲۸۹ پروژه محرومیت‌زدایی و عمرانی، بهره‌برداری از ۲۸۷ طرح اقتصاد مقاومتی، برگزاری بیش از هزار و ۴۰۰ نشست بصیرتی و فرهنگی در محلات و روستاها طی هفته بسیج تدارک دیده شده است، گفت: دیار با هزار و ۴۰۰ خانواده شهید و ۲۵۰ دیدار با خانواده ‌های ایثارگر، برپایی ۴۱ نمایشگاه علمی، ۱۳۷ نمایشگاه فرهنگی نیز از جمله برنامه‌های هفته بسیج در استان است.

  وی با اعلام اینکه ۶۳ نمایشگاه هنری نیز در طول این هفته برگزار می‌شود، خاطر نشان کرد: تکرار در بعضی از برنامه‌ها به ترویج این فرهنگ منجر می‌شود اما در کنار برنامه‌های کلی برنامه‌های شاخص و جذاب با محوریت مردم نیز اجرا می‌شود.

  جانشین فرمانده سپاه کربلا با اشاره به برگزاری گردهمایی بسیجیان در پنجم آذرماه در سراسر استان گفت: حضور بسیجیان در بوستان ولایت را همانند سال‌های قبل خواهیم داشت.

  وی انگیزه بسیج در پیشبرد کارها و حضور در پروژه‌های عمرانی و تلاش برای به ثمر رساندن برخی از پروژه‌های راکد را ضرورت تفکر بسیجی برشمرد و گفت: اعتقاد در بسیج این است که کاری نباید راکد بماند و انتظار مردم این  است که از انقلاب خدمات دریافت کند و این نهاد هم با ورود به موقع از امکانات موجود و ظرفیت پراکنده استفاده می‌کند و بسیاری از پروژه‌های که بسیج اجرا می‌کند از هزینه‌های دولتی و کمک خیران است اما بسیج به منظور تسریع در تحقق وعده‌ها و عملیاتی شدن آن گام برداشته است.

  جانشین فرمانده سپاه کربلا از اتمام پروژه‌های بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده در مازندران براساس ماموریت سپاه و بسیج خبر داد و افزود: در مناطق سیل‌زده استان که بسیج و سپاه ورود داشتند کار بازسازی و بهسازی منازل مسکونی آنها به اتمام رسیده است و در هفته بسیج نیز تحویل مردم خواهد شد.

  وی با تاکید بر اینکه بسیج تک‌بعدی و فقط برای دفاع در زمان جنگ نیست، گفت: علاج مشکلات کشور استفاده از ظرفیت بسیج است و عدم استفاده از بسیج را جفا می‌دانیم.

  رئیس ستاد گرامیداشت هفته بسیج مازندران درباره اینکه چه کسانی بسیجی هستند، تصریح کرد:  هر کس که کارش را درست انجام دهد و حتی کارت شناسایی بسیجی نداشته باشد ولی وجدان کاری در مسؤولیت‌ها نشان دهد، بسیجی و اقدامش ارزشمند است.

  محمدرضایی با اشاره به اتفاقات اخیر در کشور گفت: برای نظارت بر بازار بسیج آماده کمک به متولیان امر است و در این زمینه اگر درخواستی از نهادهای ناظر بر بازار شامل سازمان صمت استان صورت بگیرد این آمادگی وجود دارد و وظیفه خود می‌داند در این بخش حضور داشته باشد.

  برچسب ها :

  نظرات