آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ , Thursday 23 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 109852
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  رونمایی از طرح‌ ویژه پسماند در مازندران/ همکاری بیش از ۲ هزار نخبه با بسیج

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/  محمدهادی موذن از برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های سازمان بسیج علمی مازندران به مدت دو روز در سالن مرحوم سلمان هراتی ساری خبر داد و اظهار کرد: در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای نخبگان استان در ۳۰ غرفه ارائه می‌شود.

  وی با اعلام اینکه در سال جاری ۱۰۰ طرح وارد نمایشگاه شده است، تصریح کرد: وجه تمایز طرح‌های امسال ورود نخبگان به مسائل و کمبودهای استانی است.

  مسؤول سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران خاطر نشان کرد: یکی از کارکردهای این سازمان بررسی میدانی و دریافت مشکلات و نارسایی‌های موجود در استان است که در بحث محیط زیست اقدامات مناسبی انجام شده است.

  وی با اعلام اینکه به‌زودی از طرح بسیار ارزشمند در زمینه پسماند استان در هفته بسیج رونمایی می‌شود، افزود: نمونه اولیه طرح آماده شده است که قرار است با حضور مسؤولان استانی رونمایی شود.

  موذن در ادامه با اعلام اینکه بیش از ۲ هزار نخبه در استان با سازمان بسیج علمی همکاری می‌کنند، افزود: این مجموعه آماده ورود به رفع نیازمندی‌های موجود است.

  وی در پاسخ به این سؤال آیا فعالیت این سازمان با دیگر سازمان‌های مرتبط با نخبگان به نوعی موازی‌کاری نیست، فعالیت این سازمان و وجه تمایز حمایت سازمان بسیج علمی با دیگر نهادهای مرتبط را اینگونه تشریح کرد: خدمات سازمان بسیج علمی به نخبگان به صورت کاملا رایگان است، متولیان پارک و علم و فناوری برای هر خدمتی در مجموعه خودشان از نخبگان منابع مالی دریافت می‌کنند.

  رئیس سازمان بسیج علمی وپژوهشی مازندران اضافه کرد: ثبت اختراع در مجموعه ما به صورت رایگان بوده و در برخی مواقع برای ثبت در مراجع بالاتر از حمایت‌های مالی سازمان برخوردار می‌شوند.

  وی با اعلام اینکه برگزاری کلاس‌های رایگان و مشاوره برای نخبگان از دیگر مزیت‌های حمایتی در سازمان است که در دیگر نهادها از مخترعان پول دریافت می‌شود، گفت: سازمان بسیج علمی برای تشویق نخبگان از طرح‌ها و ایده‌ها حمایت می‌کند در صورتی که در پارک علم و فناوری نخبه با هزینه‌های سرسام آور امروز باید نمونه طرح ارائه دهد.

  موذن خاطر نشان کرد: حمایت از نخبگان در سایر ارگان‌ها به صورت تسهیلات است در صورتی که مجموعه ما کمک‌های بلاعوض تا رقم ۱۲ میلیون تومان هم به طرح‌های ملی پرداخت می‌کند.

  وی با اعلام اینکه سازمان بسیج علمی در سود فعالیت نخبگانی شریک نمی‌شود، افزود: سود ما کمک به استقلال کشور است اما ارگان‌های مرتبط از منابع درآمدی نخبگان و شرکت‌های پول دریافت می‌کنند.

  رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران از برنامه‌ریزی برای حمایت از طرح‌های نخبگانی ویژه دانش‌آموزی در سطح استان خبر داد.

  برچسب ها :

  نظرات