آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ , Wednesday 22 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 109680
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  ارتش رژیم صهیونیستی تن‌دادن به آتش‌بس با جهاد اسلامی را تایید کرد

  به گزارش آوای شمال؛

  ارتش رژیم صهیونیستی تن‌دادن به آتش‌بس با جهاد اسلامی را تایید کرد

  آوای شمال/ ارتش رژیم صهیونیستی امروز (پنجشنبه) با صدور بیانیه‌ای از تن دادن تل‌آویو به آتش‌بس با گروه جهاد اسلامی بعد از ۵۰ ساعت راکت‌باران شدن مناطق صهیونیست‌نشین نوار غزه خبر داد.

  سخنگوی مرکز فرماندهی ارتش رژیم صهیونیستی با اعلام پایان عملیات نظامی این رژیم علیه مقاومت در غزه، اعلام کرد با گروه جهاد اسلامی به توافقی برای آتش‌بس رسیده و هم‌اکنون این توافق برقرار شده است.

  به نوشته وبگاه «یدیعوت آحرونوت» در پی آرام شدن اوضاع با نوار غزه، مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات صهیونیستی در مناطق جنوبی اراضی اشغالی فلسطین نیز از امروز فعالیت خود را آغاز کردند اما ملزم هستند فعلا تدابیر امنیتی را در دستور کار داشته باشند.

  ارتش رژیم صهیونیستی نیز طی پیامی در صفحه توئیتر خود که نشان از فرسودگی و ناتوانی آنها در مقابله با عملیات یک گروه مقاومت فلسطینی در غزه داشت، تاکید کرد «آرامش را با آرامش پاسخ می‌دهند».

  خبرنگار نظامی روزنامه «جروزالم پست» اما برای کاستن از میزان تمایل ارتش رژیم صهیونیستی برای برقراری آتش‌بس با جهاد اسلامی، نوشت: «در عملیات “کمربند سیاه” ارتش اسرائیل به زیرساخت‌های جهاد اسلامی حمله شد و ۲۵ نفر از شبه‌نظامیان آن در حملات دقیق کشته شدند. ارتش با تفاوت قائل شدن بین حماس و جهاد اسلامی، گسترده نبرد را محدود کرد».

  یک مقام مسؤول در جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز اعلام کرد، گروه‌های فلسطینی و جهاد اسلامی با پیشنهاد مصر برای آتش‌بسی که مطابق با شروط مقاومت است، موافقت کردند.

  درگیری‌ها در نوار غزه بعد از حمله صبح بامداد روز سه‌شنبه (بیست‌ویکم آبان) رژیم صهیونیستی به منزل مسکونی «بها ابوالعطا» از رهبران جنبش جهاد اسلامی و شهادت وی و همسرش آغاز شد. در حمله دیگری، رژیم صهیونیستی به منطقه «المزه» دمشق، «معاذ» فرزند «اکرم العجوری» از اعضای دفتر سیاسی جهاد اسلامی به شهادت رسید.

  ارتش رژیم صهیونیستی درباره تحولات روز دوم درگیری‌ها با غزه گفت که از ساعت هشت صبح امروز حدود ۳۵۰ راکت به سمت اراضی اشغالی شلیک شده و جهاد اسلامی به‌طور میانگین طی ۲۷ ساعت گذشته، هر هفت و نیم دقیقه یک راکت پرتاب کرده است.

  برچسب ها :

  نظرات