آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ , Wednesday 22 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 109674
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  کنترل 30 شاهزاده سعودی با پابندهای اسرائیلی؛

  فوت روحانی معارض در زندان عربستان

  به گزارش آوای شمال؛

  کنترل 30 شاهزاده سعودی با پابندهای اسرائیلی؛ فوت روحانی معارض در زندان عربستان

  آوای شمال/ «سعید بن ناصر الغامدی» معارض سعودی، پژوهشگر و استاد دانشگاه اعلام کرد، ریاض بیش از ۳۰ شاهزاده از خاندان آل‌سعود از جمله «محمد بن نایف» ولی‌عهد سابق را با پابندهای الکترونیکی اسرائیلی کنترل می‌کند.

  الغامدی در صفحه توئیتر خود نوشت، شخصی از خاندان آل‌سعود که با وی آشنایی قدیمی دارد، به او زنگ زده، از فضای رعب و وحشت سخن گفته و خبر داده که تعداد افرادی که در خاندان آل‌سعود پابند الکترونیکی دارند، از ۳۰ نفر گذشته است و در رأس آنها، محمد بن نایف، «متعب بن عبدالله» (پسر شاه پیشین) و «بندر بن سلمان» رئیس پیشین دستگاه اطلاعاتی عربستان هستند.

  این معارض سعودی افزود: شرکت اسرائیلی « NSO» رصد تماس‌های تمام خاندان آل‌سعود از زن و مرد را بر عهده دارد و اگر برخی از اینها درست باشد ممکن است دلالت‌های مهمی داشته باشد.

  «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودوی در سال ۲۰۱۷ بسیاری از شاهزادگان و تاجران سعودی نزدیک به خاندان حاکم را در هتل «ریتز کارلتون» در ریاض زندانی کرد و پس از اینکه به اتهام مقابله با فساد بخش زیادی از اموال آنها را گرفت، آزادشان کرد.

  فوت روحانی سعودی در زندان

  حساب توئیتری «المعتقلی الرأی» (بازداشت‌شدگان اندیشه) اعلام کرد، شیخ «فهد القاضی» در یکی از زندان‌های عربستان سعودی فوت کرده است.

  المعتقلی الرأی نوشت: شیخ القاضی از ۲۰۱۶ به دلیل ارسال نامه‌ای نصیحت‌آمیز به دیوان پادشاهی زندانی بود، وی در ماه گذشته به شش سال زندان محکوم شده بود.

  بر اساس گزارش‌ها، وی از اعضای هیأت امر به معروف عربستان و پژوهشگر امور دینی بوده که در زندان جنایی «الملز» تحت بازداشت بوده است.

  برچسب ها :

  نظرات