آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ , Sunday 19 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 109673
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری در تاشکند آغاز به کار کرد

  به گزارش آوای شمال؛

  بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری در تاشکند آغاز به کار کرد+تصاویر

  آوای شمال/ در تاشکند، بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری با عنوان «جهانگردی در مسیر جاده ابریشم» در مرکز نمایشگاه‌های بین المللی «اوزاکسپومرکز» شهر تاشکند آغاز به کار کرد.

  در این نمایشگاه بین‌المللی بیش از ۸۵ غرفه از ۱۴ کشور خارجی  از جمله، اوکراین، قزاقستان، قرقیزستان، بلاروس، گرجستان، چین، هند، اندونزی، مصر، کره جنوبی، تایلند، مصر، مالزی، امارات متحده عربی و ازبکستان حضور دارند.

  کفیل رئیس کمیته دولتی توسعه گردشگری ازبکستان در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه گفت: هم اکنون در ازبکستان اصلاحات گسترده انجام می‌گیرد و گردشگری نیز به یک حوزه راهبردی اقتصاد کشور تبدیل شده است.

  «عبدالعزیز آق قل اف» افزود: در ماه ژانویه سال  ۲۰۱۹ میلادی توسط «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان فرمان «اقدامات تکمیلی در توسعه گردشگری» به امضا رسید که برای سیر مثبت توسعه آن در سال ۲۰۱۹ میلادی کمک کرد.

  وی اظهار داشت: از جمله طی ۱۰ ماه گذشته سال جاری میلادی تعداد گردشگران خارجی سفر کرده به ازبکستان در سطح ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر قرار گرفته است. این شاخص نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی ۲۶ درصد بیشتر می باشد که طی ۱۰ ماه سال ۲۰۱۸ میلادی ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر به این کشور وارد شده است.

  این مقام ازبک خاطرنشان کرد: امروز در قلمرو ازبکستان بیش از چهار هزار آثار معماری و هنری قرون و تمدن مختلف وجود دارد. ازبکستان از لحاظ تعداد اماکن تاریخی و استراحتی در جهان مقام ۹ را دارد.

  وی ادامه داد: در حال حاضر در ازبکستان حدود ۴۸۵ هتل و ۵۵۰ شرکت گردشگری فعالیت گردشگری‌ را انجام و برای گردشگران خدمات مختلف گردشگری‌ را ارایه می‌دهند.

  آق قل اف تاکید کرد: امروز شهرهای تاریخی سمرقند، بخارا، شهر سبز و خیوه ازبکستان در فهرست میراث جهانی سازمان علمی، آموزشی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) قرار گرفته است و گردشگران خارجی علاقمند به انجام سفر به این شهرهای باستانی هستند.

  کفیل رئیس کمیته دولتی توسعه گردشگری ازبکستان یادآور شد: این نمایشگاه فضای را برای تبادل تجربیات، برقراری گفت‌وگو و همگرایی تشریکات مساعی برای پیشبرد و توسعه میراث فرهنگی و تاریخی و طبیعی جاده ابریشم، ایجاد پلت‌فرم برای بررسی برنامه ها و همکاری های احتمالی آینده را فراهم خواهد کرد.

  نمایشگاه بین المللی گردشگری تاشکند از سال ۱۹۹۵ در چارچوب طرح «جاده ابریشم بزرگ» در فهرست نمایشگاه های بین المللی گردشگری سازمان جهانگردی جهانی قرار دارد و هر سال منظم برگزار می شود.

  بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری با عنوان «جهانگردی در مسیر جاده ابریشم» با همکاری کمیته دولتی توسعه گردشگری ازبکستان و سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد برگزار و تا روز ۱۵ نوامبر سال ۲۰۱۹ میلادی به کار خود ادامه می‌دهد.

  برچسب ها :

  نظرات