آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ , Saturday 18 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 109613
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  اعلام فراخوان اولین دوره جشنواره گرافیک دانش آموزی مدرسه

  به گزارش آوای شمال؛

  اعلام فراخوان اولین دوره جشنواره گرافیک دانش آموزی مدرسه

  آوای شمال/ دانش‌آموزان سراسر کشور در همه مقاطع تحصیلی می‌توانند برای شرکت در جشنواره آثار خود را  تا ۱۵ آذر ماه ۹۸ در سایت جشنواره به نشانی www.madresefestival.ir ارسال کنند.

  موضوعات فراخوان عبارتند از: احسان و نیکوکاری، علم و فناوری، چگونگی حل مشکلات مدرسه، خانواده و گفت‌وگوی بین نسلی، ایران آینده و عفاف و حجاب از موضوعات پیشنهادی این جشنواره است.

  اولین جشنواره گرافیک «مدرسه» در ۲بخش اصلی لوگو و پوستر و بخش جانبی اینفوگرافیک برگزار خواهد شد:

  بخش اصلی لوگو: لوگو یک نشانه‌ گرافیکی است که می‌تواند به صورت علامت، سمبل، نوشتار و یا ترکیبی از این‌ها طراحی شود و هدف آن بیان ساده موضوع موردنظر است.

  بخش اصلی پوستر: پوستر یک اطلاعیه خبری است که برای بیان یک اتفاق، دانش، تجربه، رویداد و… استفاده شده و معمولا برای مخاطب گسترده ایجاد می گردد و می خواهد روی دیوار یا فضاهای عمومی نصب شود.

  بخش جانبی اینفوگرافیک: اینفوگرافیک، ترکیب دو کلمه اینفو (Information) به معنای اطلاعات و گرافیک (Graphic) است و به تصویری گفته می‌شود که در آن اطلاعات، آمار و یا هرگونه دانشی در قالب تصویر و با استفاده از نمودارهای گرافیکی، چارت و سایر آیکون‌ها و تصاویر جذاب ارائه شود و هدف آن ساده‌سازی فهم اطلاعات پیچیده و یا جذاب نمودن ارائه اطلاعات باشد.

  شرکت در همه بخش‌های جشنواره آزاد است و از هر شرکت کننده در مجموع حداکثر ۴ اثر قابل قبول است.

  دانش‌آموزان علاقه‌مند می‌توانند برای ثبت نام و  ارسال آثار خود به وب سایت  www.madresefestival.ir  مراجعه کنند.

  جشنواره گرافیک دانش آموزی «مدرسه» با هدف کشف استعدادهای هنری دانش آموزان سراسر کشور فعالیت خود را آغاز کرده است. این جشنواره توسط موسسه هنروما و با همکاری بسیج سازمان صدا وسیما، باشگاه هنر و رسانه نوجوان، مجتمع آموزشی و پژوهشی شهید آوینی، خانه نوآوری تعلیم و تربیت، اتحادیه انجمن اسلامی شهرتهران، موسسه الگوی تعلیم و تربیت قاف و ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات