آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ , Sunday 19 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 109557
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > اخبار محمودآباد
 •   

  مجتمع‌های پذیرایی گل و گیاه در مازندران ایجاد شود

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ اسحاق تقوی در حاشیه برپایی نمایشگاه گل و گیاه در جلسه‌ای تحت عنوان بررسی مسائل و مشکلات حوزه گل و گیاه استان مازندران که در فرمانداری شهرستان محمودآباد برگزار شد با بیان اینکه مازندران در بخش کشاورزی به‌ویژه در حوزه گل و گیاه از ویژگی خاصی برخوردار است، اظهار کرد: در این استان تولیدات گل و گیاه با کمترین هزینه تولید می‌شود و این مزیت قابلیت رقابت با تولیدات سایر استان‌ها و کشورها را به نفع تولیدکنندگان مازندرانی رقم می‌زند.

  وی ادامه داد: اتحادیه‌های گل و گیاه یکی از ارکان تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در حوزه گل و گیاهان هستند.

  مدیرکل دفتر گلخانه‌ها، قارچ و گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه برگزاری چندین نمایشگاه گل و گیاه در شهرستان محمودآباد سب کمک به اقتصاد این شهرستان شده است، افزود: گره خوردن تولید و عرضه گل و گیاه سبب رونق گردشگری می‌شود که این امر باید تقویت شود.

  تقوی خواستار راه‌اندازی مجتمع‌های پذیرایی گل و گیاه و گلخانه و راه‌اندازی پژوهشکده‌های خصوصی مرتبط با گل و گیاه در این شهرستان شد و عنوان کرد؛ آمادگی انجام طراحی آکادمی گل و گیاه برای نوجوانان و دانش‌آموزان علاقمند در حوزه گل و گیاه را داریم.

  صادرات محصولات کشاورزی مازندان به ارمنستان

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران نیز در این زمینه گفت: امسال ۳۶ هکتار گلخانه در استان احداث شد که مازندران متعهد شد این عدد را به ۱۰۰ هکتار برساند.

  عزیزاله شهیدی‌فر ادامه داد: بانک کشاورزی مکلف شد یارانه تولید گل و گیاه را پرداخت کند و متقاضیان برای دریافت تسهیلات به فوریت درخواست آنان رسیدگی می‌شود.

  وی با بیان اینکه کشور ارمنستان خواستار صادرات گل و گیاه، پرتقال و کیوی از مازندران شد، گفت: هر مقدار صادرات را افزایش دهیم موفقیت‌های خوبی در بخش تولید به دست خواهیم آورد .

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران بیان کرد: در حوزه تولید گل و گیاه هم اشتغال و هم صادرات وجود دارد و در این راستا از تولید گل و گیاه حمایت می‌کنیم.

  برچسب ها :

  نظرات