آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ , Wednesday 22 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 109548
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۱
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  نگرانی از فروش زمین در کلاردشت

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری نوشهر، عبدالرضا سنگاری شب گذشته در جلسه شورای اداری شهرستان کلاردشت اظهار کرد: هرکسی وارد کلاردشت می‌شود فکر می‌کند همه ساخت و سازها در حوزه منابع طبیعی است اما اگر یک رصد کنیم خواهیم دید، در گذشته کلاردشت قطب کشاورزی بود و با وسایل سنتی اینجا کار کشاورزی انجام می‌دادند.

  وی افزود: امروزه به هر دلیلی کلاردشت ویژه دیده شد و کار کشاورزی مقرون به‌صرفه نیست و نخواهد بود و در سنوات گذشته ساخت و سازهایی صورت گرفت و بعضی‌ها در حوزه منابع طبیعی بوده است.

   مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران ـ نوشهر با اشاره به اینکه برخی از این ساخت و سازها در حوزه کشاورزی بود، خاطرنشان کرد: وقتی کشاورزی صرف نکند و کشاورز نتواند مشکلات فرزندان خود را حل کند مجبور است زمین خود را به فروش رساند که این دغدغه و نگرانی وجود دارد.

  این مسؤول افزود: برای حفظ و حراست از منابع طبیعی، کلاردشت به عنوان پایلوت طرح کاداستر در کشور انتخاب شد که بحث مشکلات اراضی ملی و مستثنی حل شود.

  سنگاری با بیان اینکه طرح کاداستر براساس نقشه‌ها و قوانینی که داشتیم صورت گرفت و عرصه‌هایی که سابقا به هر دلیل مورد تجاوز اشخاص قرار گرفتند شناسایی کردیم، بیان کرد: طرح کاداستر را بر اساس عکس‌های هوایی قبل از قانون،حین و بعد از قانون ملی‌شدن جنگل‌ها انجام دادیم.

  وی با اشاره به اینکه کمربندی این شهر بدون هیچ مشکلی احداث خواهد شد، افزود: برای تعریض و پیچ بری مسیر خطرناک بین دو روستای “کردمحله و واحد ” باید مراحل قانونی آن طی شود و ضمن اینکه استفاده از مخلوط شن و ماسه این پیچ برای احداث کمربندی هم نیاز به مجوز لازم است.

   مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران ـ نوشهر با بیان اینکه بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با استانداری مازندران امضا شد اعتبار لازم برای برنامه مطالعاتی و طرح آبخیزداری این دریاچه دریوک در سال آینده اجرایی خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات