آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ , Saturday 18 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 109541
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  واکنش‌ها به ترور فرمانده جهاد اسلامی |

  جبهه مردمی از آغاز پاسخ به دشمن خبر داد

  به گزارش آوای شمال؛

  واکنش‌ها به ترور فرمانده جهاد اسلامی | جبهه مردمی از آغاز پاسخ به دشمن خبر داد

  آوای شمال/ حمله رژیم صهیونیستی به منزل «بها ابوالعطا» (معروف به ابوسلیم) از اعضای ارشد شاخه نظامی حماس و شهادت و وی به همراه فرزندش با واکنش گروه‌های مختلف فلسطینی همراه بود.

  حماس

  بر اساس گزارش شبکه «الرساله»، حماس در بیانیه‌ای شهادت ابوالعطا را تسلیت گفت و اعلام کرد، دشمن صهیونیستی تبعات و نتایج این اقدام را بر عهده خواهد داشت، مسیر جهاد و مقاومت ادامه دارد و ترور ابوسلیم بدون پاسخ نمی‌ماند.

  گردان‌های ابوعلی مصطفی

  گردان‌های «ابوعلی مصطفی» شاخه نظامی «الجبهه الشعبیه لتحریر فلسطین» (جبهه مردمی برای آزادی فلسطین) نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، نبرد پاسخ به دشمن صهیونیستی آغاز شده است.

  بر اساس وب‌سایت رسمی این گردان‌ها، در بیانیه صادر شده بر سه مورد زیر تأکید شده است:

  اول: رژیم اشغالگر جنایتکار مسؤولیت ترور فرمانده شهید بها ابوالعطا و پیامدهای آن را بر عهده دارد

  دوم: گردان‌های شهید ابوعلی مصطفی تأکید می‌کند خون شهید ابوالعطا و دیگر شهدا به هدر نخواهد رفت و آتش بر سر صهیونیست‌ها ریخته خواهد شد، صهیونیست‌هایی که باید نفس‌های خود را در سینه حبس کنند و منتظر پاسخ مقاومت باشند

  سوم: این بیانیه‌ای برای اعلام آغاز نبرد پاسخگویی است که گردان‌های شهید ابوعلی مصطفی آن را آغاز می‌کند تا از خلال آن تأکید کند اتاق عملیات مشترک و تمام انقلابیون و اعضای مقاومت اجازه نمی‌دهند از این جنایت عبور شود و خون فرزندان ملت فلسطین به عاملی برای رقابت انتخاباتی در دولت رژیم صهیونیستی تبدیل شود.

  الجبهه الشعبیه

  جبهه مردمی برای آزادی فلسطین نیز بیانیه جداگانه ای صادر و اعلام کرد، مقاومت از پاسخ به این ترور کوتاه نخواهد آمد.

  بر اساس گزارش «عربی ۲۱»، جبهه مردمی در ادامه به «انتفاضه خشم» در فلسطین و خارج آن علیه جنایات رژیم صهیونیستی و تأکید بر گزینه مقاومت فراخواند.

  فتح

  جنبش فتح هم در بیانیه خود اعلام کرد، رژیم صهیونیستی مسؤول ترور ابوالعطا و خانواده‌اش است و آنچه بر سر این خانواده درآمد یک «کشتار اسرائیلی» است.

  فتح در ادامه به تحت پیگرد قرار دادن رژیم صهیونیستی در دادگاه‌های بین‌المللی فراخوانده و به خانواده شهید و جهاد اسلامی تسلیت گفت.

  برچسب ها :

  نظرات