آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ , Thursday 23 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 109540
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  وزیر دفاع بولیوی هم استعفا کرد

  به گزارش آوای شمال؛

  وزیر دفاع بولیوی هم استعفا کرد

  آوای شمال/ در ادامه بحران در بولیوی و عزیمت «اوو مورالس» رئیس‌جمهور مستعفی این کشور به مکزیک، «خاویر ساوالتا» وزیر دفاع بولیوی با انتشار یک پیام توئیتری از استعفای خود خبر داد.

  به گزارش «اسپوتنیک»، خاویر ساوالتا وزیر دفاع بولیوی با صدور یک پیام توئیتری خطاب به مردم این کشور اعلام کرد: «من به منظور حفظ یکپارچگی در رده فرماندهان نیروهای مسلح بولیوی، از پُست وزارت دفاع کنار می‌روم».

  وی افزود: «ما (در وزارت دفاع) هرگز دستوری به سربازان و ملوانانمان برای دست بردن به سلاح علیه مردمشان ندادیم و هرگز این کار را نخواهیم کرد. در حکومتی که ما در بولیوی ساختیم، هر عضو ارتش در کنار مردم از کشورش دفاع می‌کند نه اینکه از حکومت در برابر مردم دفاع کند».

  استعفای وزیر دفاع بولیوی در شرایطی صورت گرفت که بنا بر گزارش‌ها اوو مورالس بعد از استعفای اخیرش از ریاست جمهوری این کشور به مکزیک عزیمت کرده است.

  «مارسلو ایبراند» وزیر خارجه مکزیک در پیامی توئیتری بامداد امروز سه شنبه خود، تصویری از مورالس در هواپیمای اعزامی مکزیک منتشر کرده و از اعطای پناهندگی به او خبر داده است.


  تصویر مورالس در هواپیمای مکزیک

  او در این پیام توئیتری نوشت: «هواپیمای نیروی هوایی مکزیک با اوو مورالس از بولیوی بلند شده و طبق کنوانسیون‌های جاری بین‌المللی او تحت حفاظت مکزریک قرار دارد. جان و شان شما در امان است».

  مورالس که از سوی کمیسیون انتخابات بولیوی برنده انتخابات ریاست جمهوری این کشور در ماه اکتبر اعلام شده بود به دنبال اعتراضات و اتهام‌زنی‌های مخالفان درباره روند شمارش آرا روز یکشنبه برای جلوگیری از خشونت‌های بیشتر در کشور از سمت خود استعفا کرد.

  بنا بر اعلام کمیسیون انتخابات بولیوی و رای دادگاه عالی این کشور پس از شمارش دستی آرا، اوو مورالس موفق شده بود با کسب ۴۷ درصد آرا بر رقیبش کارلوس مسا با ۳۶ رصد آرا پیروز شود.


  مورالس و خاویر ساوالتا وزیر دفاع بولیوی(نفر دوم از سمت چپ تصویر)

  برچسب ها :

  نظرات