آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ , Wednesday 22 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 109492
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ آبان, ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۲
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  اختصاص کمک بلاعوض به ۲۰۰ خانوار سیل‌زده شرق مازندران

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ مهدی رازجویان عصر امروز در نشست بررسی مشکلات سیل اخیر در شرق مازندران در فرمانداری بهشهر اظهار کرد: تلاش برای رفع مشکلات سیل با کمک گروه‌های مختلف عضو ستاد مدیریت بحران در حال انجام است و امیدواریم تا با رفع مشکلات شاهد آرامش بیشتری در منطقه باشیم.

  وی با اعلام اینکه ۲۰۰ خانوار سیل زده شرق مازندران در سیل ۱۲ آبان ماه امسال موفق به دریافت کمک بلاعوض شدند؛ افزود: این خانوارها با معرفی به بانک عامل از این کمک‌ها بهره‌مند شدند.

  معاون استاندار مازندران گفت: برهمین اساس ۳۰۰ خانوار سیل زده شرق مازندران هم در نوبت دریافت کمک‌ها بلاعوض هستند که با معرفی به بانک و تشکیل و تکمیل پرونده این کمک‌ها به این افراد ارائه می‌شود.

  رازجویان با بیان اینکه ایمنی در ساخت و سازها باید در دستور کار در شهر و روستاها باشد؛ یادآور شد: اگر ایمنی و ساخت و ساز اصولی رعایت شود؛ بسیاری از این مشکلات را نخواهیم داشت.

  وی با اشاره به غیراستاندارد بودن برخی از زیرگذرهای مازندران خاطر نشان کرد: مازندران در ۴۰ درصد روزهای سال شاهد بارندگی است و متاسفانه با کوچکترین بارندگی، آبگرفتگی زیرگذرها را شاهد هستیم که باید در این راستا کار کارشناسی و دقیق انجام شود.

  معاون استاندار مازندران اضافه کرد: جان و مال مردم برای ما ارزشمند است و امیدواریم با بهسازی زیرگذرهای مختلف استان، شاهد کاهش مشکلات در این بخش باشیم که باید مسؤولان این حوزه با دقت بیشتری وارد عمل شوند.

  رازجویان همچنین با بیان اینکه بخش اعظمی از مشکلات و معضلات در سیل‌های مختلف ناشی از نامهربانی ما با منابع طبیعی و جنگل است؛ یادآور شد: در این بخش علاوه بر تخریب جنگل‌ها و ساخت و ساز غیر اصولی ابنیه ها کمک کار ورود سیل بوده ایم.

  وی افزود: باید کارها و ساخت و سازها در راه‌ها،ابنیه‌ها و آبراهه‌ها اصولی باشد تا شاهد کمترین خسارت در این بخش باشیم و کارشناسان و مسؤولان امر به این موارد توجه کنند.

  معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: سیل‌ها به دست انسان ایجاد می شود و اگر استانداردها رعایت شود؛ بسیاری از این مشکلات حل شده است و باید با همدلی، همکاری و احساس مسؤولیت برای مدیریت بحران و حادثه تلاش شود.

  برچسب ها :

  نظرات