آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ , Sunday 19 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 109491
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ آبان, ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۲
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  ارسال ۴۹۰ اثر به جشنواره رسانه‌ای ابوذر در مازندران/ تمدید مهلت جشنواره

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ عبدالمهدی حق‌شناس بعد از ظهر امروز در اولین نشست خبری رسانه‌ای ابوذر استان مازندران با بیان اینکه تا کنون بیش از ۴۹۰اثر به جشنواره رسانه‌ای ابوذر ارسال شده است، اظهار کرد: مهلت ارسال آثار به جشنواره تا هشتم آذر تمدید شده است.

  وی با اشاره به اینکه کتاب جشنواره  تهیه و معرفی می‌شود، افزود: سال گذشته بیش از۲۰ هزار اثر به کشور ارسال شد متاسفانه اثرات هنرمندان مازندران چندسال شرکت داده نشد اما امسال هنرمندان حضوری فعال داشته و یک هنرمند می‌تواند با چندین اثر حضور داشته باشد.

  مسؤول بسیج رسانه مازندران محورهای جشنواره را دفاع مقدس و جبهه مقدس، اقتصاد مقاومتی و رونق تولید، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، محرومیت‌زدایی، بسیج و حوزه‌های اقدام، مسائل صنفی خبرنگاران، بصیرت و دشمن‌شناسی، دستاوردهای انقلاب دانست، گفت: ارسال آثار از طریق عکس، مستند، گزارش، موشن‌گرافی، کلیپ، کاریکاتور، یادداشت است.

  این مسؤول یادآور شد: جشنواره ابوذر از ۱۲ بهمن سال ۱۳۹۷ شروع شده است مهلت ارسال آثار تا ۸ آذر ۹۸ تمدید شده است و اختتامیه جشنواره اواخر آذرماه است.

  وی اجرای ۹۷ برنامه در دهه فجر، اعزام ۶۰ خبرنگار به راهیان نور، اعزام خبرنگار به مناطق سیل‌زده و زلزله‌زده کشور، اعزام ۹۰ خبرنگار به مناطق سیل‌زده و آموزش سواد رسانه ۸۰۰ خبرنگار را از جمله برنامه بسیج رسانه در سال گذشته اعلام کرد.

  برپابی کارگاه آموزشی در نمایشگاه مطبوعات

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این نشست خبری با اشاره به  برگزاری نمایشگاه مطبوعات همزمان با نمایشگاه کتاب در استان اظهار کرد: تاکنون ۷۰ رسانه در نمایشگاه مطبوعات ثبت‌نام کردند و این نمایشگاه امسال همزمان با نمایشگاه کتاب برگزار می‌شود.

  عباس زارع با بیان اینکه ۸۰ غرفه برای مطبوعات، خبرگزاری‌ها را در نظر گرفتیم، افزود: این غرفه‌ها به طور رایگان در اختیار اهالی رسانه قرار می‌گیرد.

  وی با اشاره به اینکه هر روز به طور مداوم در نمایشگاه مطبوعات کارگاه آموزشی برپا می‌شود، تصریح کرد: با توجه به در پیش بودن انتخابات آموزش نقد منصفانه از جمله برنامه‌های کارگاه اموزشی است و همچنین نشست‌های خبری را مدیران استان را خواهیم داشت.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه در سال‌های گذشته نمایشگاه مطبوعات فقط با حضور مسؤولان و سیاسیون بود و مردم رسانه‌ها را نمی‌شناختند، خاطر نشان کرد: نمایشگاه مطبوعات را در دل نمایشگاه کتاب بردیم که مردم به راحتی دسترسی داشته باشند و سالن اصلی نمایشگاه تلفیقی از نمایشگاه کتاب و مطبوعات است.

  به گزارش آوای شمال به نقل از  فارس، نمایشگاه بین‌المللی کتاب از ۲۶ آبان‌ماه تا یک آذرماه با حضور ۵۰۰ ناشر برگزار می‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات