آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ , Sunday 19 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 109338
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  دستگیری ۵ شکارچی غیرمجاز در فیروزکوه

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ فرشاد فیروزنیا سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه با اعلام خبر  دستگیری پنج نفر شکارچی، گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه مستقر در پاسگاه محیط بانی پشتکوه، حین گشت و کنترل منطقه حفاظت شده کاوه ده به یکی از اهالی روستای کاوه ده که به قصد کوچ کشی به روستا آمده بود مشکوک شدند.

  وی با بیان اینکه ماموران به‌صورت شبانه روزی این فرد را تحت کنترل داشتند، افزود: ماموران حین تعقیب خودروی مظنون، متوجه مخفی کردن لاشه شکار توسط متخلف در مسیر جاده کاوه ده به پیرده شدند و بلافاصله وارد عمل شده و اقدام به توقیف خودروی متخلف کردند.

  فیروزنیا با بیان اینکه پس از بازرسی خودروی توقیف شده سر یک راس قوچ وحشی کشف شد، اظهار داشت: پس از بازجویی اولیه، متهم اقرار به شکار و اعلام محل لاشه شکار کرد و همچنین پس از تکمیل تحقیقات یک قبضه اسلحه کمرشکن دولول غیرمجاز از شکارچی کشف و ضبط شد.

  وی با اشاره به اینکه متخلف ضمن پرداخت مبلغ صد میلیون ریال برای ضرر و زیان وارده به محیط زیست و تکمیل پرونده به مراجع قضایی شهرستان معرفی شد، تصریح کرد: همچنین در بازرسی از منزل یک نفر شکارچی غیرمجاز با حکم قضایی در منطقه حفاظت شده کاوه ده، مقداری گوشت شکار یک راس قوچ وحشی و یک قبضه اسلحه کمرشکن از متخلف کشف و ضبط شد و متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

  سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه در ادامه به دستگیری یک نفر شکارچی غیرمجاز قبل از اقدام به شکار با هوشیاری محیط‌بانان منطقه سایه ده در کاوه ده اشاره داشت و گفت: از متهم تعداد یک قبضه سلاح ساچمه زنی دولول و ۵ تیر فشنگ مربوطه کشف و ضبط شد.

  فیروزنیا با بیان اینکه در پایان هفته گذشته نیز ماموران در حین گشت و کنترل مناطق حوزه استحفاظی، در منطقه شن دره موفق به دستگیری یک نفر شکارچی غیرمجاز شدند، تصریح کرد: از متهم یک قبضه سلاح کمرشکن دولول و تعداد ده تیر فشنگ مربوطه و یک قطعه مرغابی کشف و ضبط شد.

  وی گفت: متهم ضمن پرداخت مبلغ ۴ میلیون ریال برای ضرر و زیان واره به محیط زیست و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی شهرستان معرفی شد.

  سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه در ادامه با اشاره به اینکه روز گذشته نیز ماموران حین گشت و کنترل منطقه تنگه واشی موفق به دستگیری یک نفر شکارچی غیرمجاز شدند، اظهار داشت: از این شکارچی غیرمجاز لاشه یک رأس کل وحشی به همراه یک قبضه اسلحه برنو مجاز و یک عدد دوربین چشمی کشف و ضبط شد و متهم پس از پرداخت مبلغ صد میلیون ریال خسارت ناشی از شکار یک راس کل وحشی و تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

  فیروزنیا در پایان با بیان اینکه با گشت، پایش و کنترل مستمر محیط بانان، زیستگاه‌های حیات وحش شهرستان برای شکارچیان ناامن بوده و در صورت مشاهده تخلف شکار و صید ضمن کشف و ضبط شکار و ادوات آن، برابر قانون با متخلفان برخورد می شود، خاطرنشان کرد: شهروندان فیروزکوهی در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی مانند شکار و صید پرندگان و حیوانات وحشی، موضوع را با شماره تلفن های ۷۶۴۴۳۵۵۹ و ۷۶۴۴۲۱۲۵ به اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان اطلاع دهند.

  برچسب ها :

  نظرات