آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ , Wednesday 22 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 109321
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  آخرین وضعیت امدادرسانی به زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ علی‌اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر امروز در بازدید از روستای ورنکش در شهرستان میانه که بیشترین آسیب‌را در زلزله اخیر استان آذربایجان شرقی دیده است، در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تاکنون ۳۱۰۰ نفر اسکان اضطراری داشته‌ایم، ضمن اینکه ۷۷۶ تخته چادر توزیع شده و به اندازه کافی نیز در انبار هلال احمر در شهرستان سراب و ترکمانچای موجود است.

  وی ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ چراغ والور، پتو و بسته‌های غذایی ۷۲ ساعته بین مردم مناطق زلزله‌زده توزیع شده است.

  رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه بعد از توزیع بسته‌های غذایی ۷۲ ساعته، بسته‌های غذایی یک ماهه توزیع می‌شود، در کل ۴۰۰ باب منزل مسکونی تخریب شده، ضمن اینکه ۱۷ روستا دچار آسیب شده که ۷ روستا بیشتر دچار آسیب شده‌اند.

  پیوندی از تامین چادر مورد نیاز برای افراد نیازمند اسکان خبر داد و افزود: در اینجا هوا سرد است و سعی کرده‌ایم با توزیع چراغ والور و پتو مشکل را در این خصوص رفع کنیم.

  وی با بیان اینکه امداد و نجات در مناطق زلزله‌زده پایان یافته، ابراز داشت: در کل ۵۸۴ نفر مصدوم شده‌اند که درمان شده و تنها ۱۷ نفر از مردم آسیب‌دیده بستری هستند، ضمن اینکه ۵ نفر از مردم جان باخته‌اند که مربوط به روستانی ورنکش هستند.

  رئیس جمعیت هلال احمر از وقوع ۱۵۸ پس لرزه خبر داد و گفت: زلزله‌زدگان در این خصوص دچار ترس و وحشت هستند که امیدواریم با همکاری بنیاد مسکن و استانداری فرایند اسکان موقت و بازسازی آغاز شود.

  پیوندی تاکید کرد: هیچ کمبود اقلام دارویی و غذایی وجود ندارد.

  برچسب ها :

  نظرات