آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ , Sunday 19 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 109318
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  ایجاد ۸۰ هزار فرصت شغلی در مناطق محروم کشور

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در آئین افتتاح سومین دوره آموزش تسهیل‌گران اقتصادی اجتماعی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اظهار داشت: طرح‌های اشتغالزایی اجتماع‌محور حدود یک سال است که شروع شده و بیش از ۴۳۰ تسهیل‌گر در ۲۸ استان کشور در این طرح مشغول فعالیت هستند و دوره‌ای که اکنون برگزار شده، سومین دوره آموزشی تسهیل‌گران محسوب می‌شود.

  وی افزود: سرمایه انسانی، محور توسعه در جوامع است و تسهیل‌گران به عنوان افراد کلیدی بر پروژه‌های اشتغال‌زایی نقش دارند و تا به امروز ۱۸ هزار طرح اشتغال‌زایی با ۵۰ هزار شغل در کشور ایجاد شده است.

  مدنی بیان داشت: تا پایان امسال نیز ۳۰ هزار طرح اشتغال‌زایی با ۸۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم به ثمر خواهد نشست.

  مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خاطرنشان کرد: طرح‌های اشتغالزایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در قالب آسمان، سحاب و آفتاب محقق می‌شود و در حال حاضر نیز تسهیل‌گران بنیاد برکت در مناطق زلزله‌زده و سیل‌زده در حال کار و فعالیت هستند تا بتوانند موجب اشتغال پایدار شوند.

  وی افزود: تسهیل‌گران تمامی ظرفیت‌های منطقه را شناسایی می‌‌کنند و داشته‌های افراد متقاضی را از اعم از زمین و فضای مناسب بررسی می‌کنند و براساس آن، تسهیلات لازم را که منجر به اشتغال شود را تعیین می‌کنند.

  مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خاطرنشان کرد: یکی از ویژ‌گی‌های این طرح ایجاد معیشت پایدار است و باعث شده که مهاجرت معکوس به شهرها اتفاق نیفتد.

  مدنی گفت:‌ طرح‌های اشتغالزایی بنیاد برکت توانسته که زنان را توانمند کند و ۴۱ درصد از ۱۸ هزار طرحی که ارائه شده برعهده بانوان است، چرا که طرح‌ها عمدتاً خانگی است.

  مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) خاطرنشان کرد:‌ با اجرای ۱۸ هزار طرح در کشور بالای ۵ درصد از کسری تولید گوشت را تأمین کرده‌ایم و بیش از ۸ هزار تن گوشت تولید شده است و ۱۲ هزار مترمربع نیز فرش بافته شده و تا پایان سال، تولید گوشت را به ۱۰ درصد افزایش می‌دهیم.

  مدنی افزود: در سومین دوره طرح تسهیل‌گران، ۱۶۰ نفر به ۴۳۰ نفر تسهیل‌گر در کشور اضافه می‌شوند و بنیاد برکت ۱۲ سال است که در حوزه محرومیت‌زدایی فعالیت می‌کند که تاکنون علی‌رغم قرارداد ساخت ۱۶۴۰ مدرسه، ۱۳۰۰ مدرسه را ساخته و همین تعداد نیز مسجد ساخته‌ است.

  برچسب ها :

  نظرات