آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ , Sunday 19 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 109282
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
 • شما اینجا هستید :فضای مجازی
 •   

  انتشار اسنادی جدید از تصادف مرگبار خودروی خودران اوبر با دوچرخه سوار

  به گزارش آوای شمال؛

  انتشار اسنادی جدید از تصادف مرگبار خودروی اوبر با دوچرخه سوارآوای شمال/ طبق اسناد جدید منتشر شده از سوی سازمان ملی ترافیک آمریکا اوبر در تصادف مرگبار سال ۲۰۱۸ میلادی، ایمنی لازم را در خودروی خودران خود به اندازه کافی رعایت نکرده بود و همین عامل اثر بسیار زیادی در رویداد این حادثه تلخ داشت

  سال گذشته میلادی برای شرکت اوبر سالی بسیار تلخ و مشکل‌ساز بود. در سال ۲۰۱۸ اوبر در حال آزمایش خودروی خودران خود در خیابان‌های ایالت آریزونا بود که ناگهان حاثه‌ای مرگبار رخ داد. در این حادثه خانمی ۴۹ ساله که با دوچرخه در حال رد شدن از خیابان بود بر اثر تصادف با اتومبیل هوشمند اوبر جان خود را از دست داد. اوبر از آن زمان تا کنون فعالیت‌های خودرو‌های خودران خود را به طور رسمی متوقف کرده است.

  انتشار اسنادی جدید از تصادف مرگبار خودروی اوبر با دوچرخه سوار

  عمکرد غیرایمن ترمزها، مهم‌‎ترین عامل در تصادف مرگبار خودروی خودران اوبر

  بعد از وقوع این حادثه سازمان‌ها و نهاد‌های قانونی زیادی متولی پیگیری آن شدند و به دلیل پیچیدگی‌های موجود در این پرونده هر کدام از این نهاد‌ها مسئولیت بررسی بخشی از عوامل موثر در حادثه را بر عهده گرفتند. به دلیل تلاش شرکت اوبر برای اثبات وجود توانایی‌های لازم درخودروی خود مستندات، دلایل و دفاعیات موکلان خانواده خانم کشته شده در این حادثه، در مجموع موجود به تشکیل پرونده‌ای با بیش از ۴۰۰ صفحه شده است.

  کارشناسان معتقدند ترمز اضطراری خودروی خودروان اوبر به موقع و به طور موثر عمل نکرده است. در واقع شواهد حاکی از آن است که ترمز‌ها در این اتومبیل به صورت غیرمنظم تنظیم و با تاخیر در عملکرد همراه بوده است. اوبر از تجهیزات بسیار پیشرفته شامل ردیاب‌های لیزری و حسگر‌های مجهز به دوربین در قسمت‌های مختلف داخل و بیرون اتومبیل استفاده کرده بود و علاوه بر توانایی خودرو برای کنترل حرکت خود، مهندسان این شرکت از طریق سیستم‌های ماهواره‌ای بر روی حرکت آن نظارت می‌کردند.

  انتشار اسنادی جدید از تصادف مرگبار خودروی اوبر با دوچرخه سوار

  اما به نظر می‌رسد تمام پیشرفت‌های اوبر و تجهیزات ایمنی این شرکت تا حد زیادی نتواسته است موفق عمل کند و متاسافانه این حادثه نشان داد شاید هنوز برای اعتماد کامل به فناوری برای هدایت و رانندگی خودرو بسیار زود است.

  برچسب ها :

  نظرات