آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ , Wednesday 22 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 109181
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  حمله معترض هنگ‌کنگی به یک قانونگذار با سلاح سرد

  به گزارش آوای شمال؛

  فیلم و عکس| حمله معترض هنگ‌کنگی به یک قانونگذار با سلاح سرد

  آوای شمال/ یکی از قانونگذاران «هنگ کنگ» که از مخالفان اعتراضات خشن چند ماه اخیر این منطقه به حساب می‌آید، مورد حمله یک فرد مسلح به چاقو قرار گرفت که ظاهراً قصد جان وی را کرده بود.

  شبکه روسی راشاتودی در این خصوص گزارش کرد، «جونیوس هو» که در حال حاضر در رقابت‌ها برای احراز پست شورای منطقه‌‌ای در انتخابات آتی مشارکت دارد، امروز (چهارشنبه) صبح در حالیکه در کمپین انتخاباتی در شهرک «توئن مون» شرکت کرده بود، مورد حمله قرار گرفت و زخمی شد.

  منابع محلی گزارش کردند که این قانونگذار دچار جراحات خفیفی شده است و عامل این حمله نیز به سرعت توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

  در کلیپ ویدئویی که از این حادثه منتشر شده است، مردی در حالی دیده می‌شود که گفت‌وگوی صمیمانه‌ای را با جونیوس هو انجام می‌دهد و ظاهراً در حال قدردانی از سخت‌کوشی وی است و سپس درخواست گرفتن یک عکس سلفی با این قانونگذار هنگ کنگ را مطرح می‌کند و ناگهان از کیف خود چاقویی را بیرون می آورد و به سینه وی فرو می‌کند و ناگهان هر دو نفر بر روی زمین می‌افتند.

  طبق گزارش راشاتودی، علیرغم آنکه میزان جراحت نامشخص است، پلیس هنگ کنگ در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه تأیید کرد که هو از ناحیه چپ سینه خود مورد حمله ضربه چاقو قرار گرفته و زخمی شده است.

  تصاویر منتشر شده، این قانونگذار را در حالی نشان می‌دهد که ایستاده و پیراهنش به خون آغشته شده است و منابع محلی همچنین گزارش کردند که ظاهراً دستیار هو نیز در این حادثه زخمی شده است.

  پیشتر نیز این قانونگذار هنگ کنگی به واسطه اعتراض به خشونت‌های معترضان این منطقه که برای چندین ماه است خیابان‌های این شهر را به صحنه آشوب تبدیل کرده‌اند، به شدت از جانب احزاب مخالف مورد انتقاد قرار گرفته است.

  معترضان خشن هنگ کنگ برای پنج ماه است که شهر را به صحنه آشوب تبدیل کرده‌اند و چین را به مداخله در آزادی‌های هنگ کنگ از جمله مداخله در نظام قانونی این منطقه متهم کرده‌اند. پکن تمامی این اتهامات را رد کرده است.

  کشورهای غربی از جمله آمریکا و انگلیس با مداخله در امور داخلی هنگ کنگ، به اعتراضات در این منطقه دامن می‌زنند و بارها پکن در خصوص هرگونه مداخله خارجی در امور داخلی هنگ کنگ هشدار داده است.

  معترضان هنگ کنگی درحالی خواستار جدایی از دولت مرکزی شده‌اند که چندی پیش، رسانه‌های دولتی چین گزارش کردند که هنگ کنگ بخشی از خاک چین است و هرگونه تلاش برای تجزیه این منطقه در نطفه خفه خواهد شد.

  معترضان خشن هنگ کنگ در تظاهرات خود با استفاده از بمب‌های بنزینی به سمت نیروهای امنیتی حمله کرده‌اند و در خیابان آتش به پا کرده‌اند و به سمت ساختمان‌های دولتی و فروشگاههایی که به اعتقاد آنها طرفدار پکن است، حمله‌ور شده‌اند.

  معترضان هنگ کنگی درحالی خواستار جدایی از دولت مرکزی شده‌اند که چندی پیش، رسانه‌های دولتی چین گزارش کردند که هنگ کنگ بخشی از خاک چین است و هرگونه تلاش برای تجزیه این منطقه در نطفه خفه خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات