آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ , Sunday 19 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 109163
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶
 • شما اینجا هستید :فرهنگی > فضای مجازی
 •   

  ساخت دکور ۴ هزار متری برای سریال «حکایت‌های کمال»/ تصویربرداری فاز دوم آغاز می‌شود

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ محسن شایانفر تهیه‌کننده سریال «حکایت‌های کمال»، درباره روند تولید این سریال گفت: سریال «حکایت‌های کمال» طبق برنامه ریزی ها کار خود را انجام داد و حدود ۸ ماه تصویربرداری داشتیم؛ البته به دلیل ساخت دکور کمی پیش تولید سریال طولانی شد.

  تهیه کننده

  وی ادامه داد: در این مدت دکتر پورحسین قائم مقام معاونت سیما و دکتر کرمی ریاست سیما فیلم با حمایتهایشان انرژی مضاعفی به ما برای ادامه با صلابت کار دادند. ساخت سریال مربوط به دهه ۴۰ سختی‌های خاص خود را دارد، چراکه نمی توانیم به راحتی در خیابان‌ها و کوچه‌ها تصویربرداری داشته باشیم، با اینکه از نظر مالی برایمان دشوار بود، اما ترجیح دادیم در شهرک سینمایی دکورسازی کنیم که منجر به ساخت شهرکی به نام کمال در شهرک سینمایی شد. به همین خاطر لوکیشن‌های سریال با سازه‌های واقعی ساخته شد. ما حدود ۴ هزار متر بنا داشتیم که شامل سه خانه، رستوران، کوچه، انبار و… بود.

  شایانفر در خصوص تولید فاز دوم این سریال نیز بیان کرد: طراحی ۶۰ قسمت فصل دوم این سریال انجام شده است و به محض پایان پخش فصل اول، تصویربرداری فصل دوم آغاز خواهد شد. بیشتر بازیگران جدید در فصل دوم به ما ملحق می‌شوند و تغییرات کمتری خواهیم داشت.

  تهیه کننده

  وی عنوان کرد: البته از ابتدا ساخت این سریال در ۱۵۰ قسمت طراحی شد؛ قصه فصل یک در سی قسمت و در سال ۱۳۴۰، فصل دو در ۶۰ قسمت و در سال ۱۳۴۵ و فصل سه در ۶۰ قسمت و در سال ۱۳۵۷ به تصویر کشیده می‌شود.

  شایانفر درباره موسیقی متن این سریال توضیح داد: یکی از نقاط قوت سریال موسیقی متن فردین خلعتبری است که ما حصل آن ساخت موسیقی با فضای ایرانی بود. آقای خلعتبری بسیار دلسوزانه و با پشتکار در سریال حضور پیدا کرد.

  گفتنی است «حکایت کمال» به کارگردانی قدرت‌الله صلح میرزایی، اقتباسی از رمانی به همین نام نوشته محمد میرکیانی محسوب می‌شود که قهرمان داستان یک نوجوان به نام کمال است. این سریال در مرکز سیما فیلم تولید شده است.

  ساخت دکور 4هزار متری برای سریال حکایت های کمال /تصویربرداری فاز دوم آغاز می شود

  محمود پاک نیت، شهره لرستانی، سعید پیردوست، شهربانو موسوی، حمید ابراهیمی، فلور نظری، محمدرضا شیرخانلو، امیرحسین کافتری، امیر نوری، یوسف صیادی، مهرداد ضیایی، آیدا نوری، رامین ناصر نصیر، آرش نوذری، بیژن بنفشه خواه، داریوش سلیمی، شهرام عبدلی، بیتا خردمند، سیروس میمنت، اصغر شجاعی، بهرام فرزام، حمید صفایی، فریده دریامج، جواد زیتونی و … جلوی دوربین این سریال رفته‌اند.

  برچسب ها :

  نظرات