آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ , Wednesday 22 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 109070
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
 • شما اینجا هستید :فرهنگی > فضای مجازی
 •   

  روزنامه «وطن امروز» از فردا دوباره منتشر می‌شود

  به گزارش آوای شمال؛

  روزنامه «وطن امروز» از فردا دوباره منتشر می‌شود

  آوای شمال/ «سیدعابدین نورالدینی»، سردبیر روزنامه وطن امروز با اعلام این خبر، درباره فرآیندی که منجر به انتشار مجدد این روزنامه شد؛ به خبرنگار رسانه خبرگزاری فارس گفت: به محض اعلام خبر تعطیلی روزنامه وطن امروز، موج بی‌سابقه‌ای از حمایت‌ها توسط خوانندگان، همراهان و علاقمندان وطن امروز به راه افتاد. حجم این حمایت‌ها حتی برای ما در وطن امروز هم غیر منتظره بود. اقشار مختلف مردمی و جریان انقلابی و همینطور دلسوزان انقلاب به صورت مکرر خواستار انتشار مجدد وطن امروز شدند.

  نورالدینی افزود: حجم پیام‌های محبت آمیز و نیز دلگرمی‌های فراوان بویژه از سوی دلسوزان انقلاب، برای فراهم شدن زمینه‌های انتشار مجدد روزنامه بسیار قابل توجه و تامل برانگیز بود. این حمایت‌ها و دلگرمی‌ها که از سوی طیف‌های گسترده و متنوع مردمی و انقلابی صورت گرفت؛ یک سرمایه اجتماعی بزرگ و کم نظیر است و برای وطن امروز تکلیفی شد تا یک بار دیگر صدای آنها و جریان انقلابی باشد. به همین خاطر به پشتوانه این ظرفیت عظیم و مطالبات گسترده مردم و علاقمندان و دلسوزان نظام، تلاش برای رفع مشکلات و سنگ‌اندازی‌ها برای فراهم شدن زمینه انتشار مجدد روزنامه وطن امروز در دستور کار مدیریت روزنامه قرار گرفت.

  وی ادامه داد: به پشتوانه این ظرفیت بزرگ مردمی و افزایش اعتراض‌ها نسبت به اعمال تبعیض رسانه‌ای، بخشی از تعهدات قانونی دولت در قبال نشریات، به صورت مشخص در مسئله کاغذ انجام شد. پیشنهادات زیادی از سوی مخاطبان و علاقمندان برای همیاری در انتشار مجدد روزنامه از جمله خرید اشتراک سالانه روزنامه مطرح شد. تدابیری نیز در فضای مجازی، از جمله طراحی برخی اپلیکیشن‌ها برای همیاری و مشارکت خوانندگان و علاقمندان وطن امروز در راستای فراهم شدن امکان انتشار روزنامه و تداوم آن هم در دستور اجراست.

  سردبیر وطن امروز خاطرنشان کرد: در نهایت برآیند همه این اقدامات، فعلا زمینه‌های انتشار مجدد روزنامه را فراهم کرده است و از فردا شنبه ۱۱ آبان، روزنامه وطن امروز دوباره منتشر می‌شود. البته استمرار انتشار وطن امروز، به عنوان یک روزنامه مستقل، ملزم و مشروط به تداوم اجرای تعهدات قانونی دولت در قبال نشریات، و نیز ادامه ادامه همیاری و حضور خوانندگان و علاقمندان عزیز و محترم است.

  پیش از این شهرواندان در سامانه فارس من با طرح موضوعی با عنوان «انقلابی ها دست وطن امروز را بگیرند» خواستار پیگیری این موضوع از خبرگزاری فارس شده بودند.

  برچسب ها :

  نظرات