آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ , Wednesday 22 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 109052
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ آبان, ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  نمایشگاه نقاشی کودکان پناهنده افتتاح می‌شود/ تاکید بر تغذیه سالم

  به گزارش آوای شمال؛

  نمایشگاه نقاشی کودکان پناهنده افتتاح می‌شود/ تاکید بر تغذیه سالم

  آوای شمال/ نشست خبری بزرگداشت سی‌ودومین سال حضور برنامه جهانی غذا در ایران صبح چهارشنبه ۸ آبان ماه در سالن کنفرانس یونیسف در ایران برگزار شد.

  دارا دربندی سخنگوی سازمان جهانی غذا در ایران در ابتدای نشست با اشاره به اینکه تمرکز اصلی این مراسم در برپایی نمایشگاه نقاشی کودکان پناهنده است، عنوان کرد: اعضای هیات داوری این نمایشگاه نیز شامل حمید جبلی، مجید مظفری، پانته‌آ بهرام و فروغ قجابگلی هستند.

  وی بیان کرد: شش هزار نقاشی با اعلام فراخوان مسابقه، برای ما ارسال شده است و از بین آنها، ۳۲ نقاشی به صورت سمبلیک در روز جمعه ۱۷ آبان ماه به نمایش خواهیم گذاشت.

  دربندی با تاکید بر حمایت رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی، گفت: در این ایونت، نقاشی‌ها با قیمت پایه ۳۰۰ هزار تومان برای فروش گذاشته خواهد شد چراکه دوست داریم کودکان بیشتری را خوشحال کنیم.

  نگار گرامی نماینده سازمان ملل و برنامه جهانی غذا در ایران در سخنانی گفت: افراد تاثیرگذار مثل هنرمندان می‌توانند در رساندن هدف ما به مردم بسیار کمک کنند و خیلی خوشحالم که این اتفاق پرشور افتاده است.

  وی افزود: رسالت ما پایان دادن گرسنگی در جهان است و کاری که ما انجام می‌دهیم در ارتباط با مهاجران و افرادی نظیر آنهاست.

  گرامی خاطرنشان کرد: از کودکان رنج سنی ابتدایی خواستیم نقاشی با موضوع غذا و به صورت ویژه صبحانه و تغذیه در مدارس برای ما ارسال کنند.

  حمید جبلی و مجید مظفری، از داوران این ایونت نیز با اشاره به مساله غذا در ایران و جهان، ابراز امیدواری کردند که کودکان در ایران و جهان گرسنه نباشند و نقاشی بتواند به این کودکان کمک کند.

  بزرگداشت سی‌ودومین سال حضور برنامه جهانی غذا در ایران با شعار توقف اسراف جمعه ۱۷ آبان ماه در سالن همایش‌های دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران با افتتاح نمایشگاه نقاشی کودکان پناهنده و اجرای گروه موسیقی چارتار برگزار خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات