آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ , Monday 29 November 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 105997
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  برگزاری نخستین دوره تربیت راهنمایان سواد مجازی در بابل

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حسین حسین‌زاده اظهار کرد:نخستین دوره تخصصی تربیت راهنمایان سواد فضای مجازی در دانشگاه علوم پزشکی بابل با حضور اساتید برجسته کشوری سه شنبه نهم مهرماه جاری در دانشگاه علوم پزشکی شهرستان بابل برگزار خواهد شد.

  وی افزود: افتتاحیه نخستین دوره تخصصی تربیت راهنمایان سواد فضای مجازی در دانشگاه علوم پزشکی بابل با حضور اساتید برجسته کشوری سه‌شنبه نهم مهرماه جاری در دانشگاه علوم پزشکی شهرستان بابل برگزار خواهد شد.

  *تأکید مقام رهبری بر ارتقای سواد فضای مجازی

  حسین‌زاده اضافه کرد: بعد از دستور رهبری معظم انقلاب مبنی بر ارتقای فرهنگ کاربری و سواد فضای مجازی در میان مردم، مرکز سواد فضای مجازی و کلینیک سلامت ذهن اقدام به انجام کاری نو کرده است.

  این مسؤول یادآور شد: این مرکز به عنوان یکی از مراکز سازمان فضای مجازی سراج بیش از سه سال است که در قالب نهضت سواد فضای مجازی برای افزایش آگاهی عمومی نسبت به فرصت‌ها و تهدیدهای آن می‌کوشد.

  وی تصریح کرد: این مرکز در مسیر گسترش این نهضت از هیچ تلاشی فرو گذار نکرده است‌ و در مرکز استان مازندران دو دوره استانی راهنمایان سواد فضای مجازی رادر سال گذشته برگزار کرده که بیش از ۲۰۰ فراگیر در آن شرکت داشته‌اند.

  حسین‌زاده خاطرنشان کرد: برای بیش از ۱۱ هزار نفر مخاطبان گروه‌های مختلف در استان انواع کارگاه‌های سواد فضای مجازی را برگزار کرده است.

  *برگزاری کارگاه‌های عمومی در جهت کیفی‌سازی آموزش‌ها

  مسؤول سازمان فضای مجازی سراج مرکز مازندران گفت: امسال برخلاف تمرکز بیشتر بر کیفی‌سازی آموزش راهنمایان در دوره‌های استمرار و امتداد از برگزاری کارگاه‌های عمومی غافل نبوده و اساتید این حوزه فعالیت در قالب نهضت دارند.

  وی اضافه کرد: با پیگیری بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل و همکاری مسؤولان این دانشگاه، اولین دوره راهنمایان سواد فضای مجازی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در این دانشگاه برگزار خواهد شد.

  *فضای مجازی مجرای پیشگیری از آسیب‌ها

  این مسؤول بیان کرد: فضای مجازی یاریگر خوبی برای دسترسی به منابع علمی و پژوهشی روز دنیاست و نمی‌توان اهمیت این امکان عالی و تسهیل گر را نادیده گرفت‌.

  وی یادآور شد: همین فرصت طلایی و بی‌نظیر در طول تاریخ می‌تواند به تدریج آسیب‌های جبران‌ناپذیری هم به همراه داشته باشد،  سواد فضای مجازی در واقع مجرای پیشگیری از آسیب‌ها است.

  حسین‌زاده تأکید کرد: کسب این نوع سواد در واقع بهره‌وری دانشگاهیان حوزه علوم پزشکی را افزایش و راه استفاده بهتر از دنیای دیجیتال را به آنان نشان خواهد داد.

  * اهمیت و گسترش آموزش سواد رسانه در دنیا

   مسؤول سازمان فضای مجازی سراج مرکز مازندران گفت: از دریچه شناخت، ماهیت کلی فضای مجازی نشأت می‌گیرد، در این آشفته بازار، آموزش سواد رسانه در کشورهای توسعه یافته به صورت یک آموزش مهم پذیرفته شده و در حال گسترش است.

  وی اظهار کرد: از همه مسؤولان مازندران می‌خواهم با این نهضت همراه شوند تا سهمی در بهینه سازی مصرف ابزار دیجیتال برای خود، خانواده و مردم استان مازندران داشته باشیم.

  حسین‌زاده بیان کرد: از دانشگاه علوم پزشکی بابل که به عنوان اولین دانشگاه علوم پزشکی کشور پای کار این جنبش مردمی آمده تشکر می‌کنم، که اینچ نین برای سلامت روح و روان دانشجویان در فضای مجازی توجه می‌کنند.

   مسؤول سازمان فضای مجازی سراج مرکز مازندران در پایان گفت: امیدواریم با مشارکت همگانی، فصل تازه‌ای را در نهضت سواد فضای مجازی استان مازندران شاهد باشیم.

  برچسب ها :

  نظرات