آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ , Friday 3 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 105984
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مازندران؛ سومین استان پُرتردد کشور در شهریور ۹۸

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ محسن هاشمی امروز درباره تردد خودروها طی شهریور ماه امسال اظهار کرد: برابر آمار به‌دست آمده از ۱۰۲ سامانه تردد شماری منصوب در محورهای استان مازندران طی شهریور ماه ۹۸ حدود ۶۴ میلیون و ۴۹ هزار تردد از انواع وسایل نقلیه در محورهای استان صورت گرفته که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود ۲ درصد کاهش و در مقایسه با ماه قبل از آن (مرداد ماه۹۸) حدود ۳ درصد افزایش داشته است.

  وی افزود: طی این دوره استان مازندران، بیش از ۶ درصد از تردد کل کشور را به خود اختصاص داده و از این لحاظ در رتبه سومین استان پرتردد کشور قرار گرفته است.

  رئیس اداره مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران با بیان اینکه بررسی تردد ساعتی وسایل نقلیه در استان مازندران، نشان می‌دهد پرترددترین ساعت روز معمولا بین ساعات ۱۷ تا ۲۰ اتفاق می‌افتد، اضافه کرد: ساعت ۱۷ تا ۱۸ با میانگین تردد ساعتی حدود ۱۲۵هزار وسیله نقلیه دارای فراوانی بیشتری در بین ساعات پرتردد شهریور ماه سال ۹۸ بوده است.

  هاشمی  یادآور شد: با توجه به اینکه میانگین تردد ساعتی در طی این مدت ۸۶ هزار تردد بوده نتیجه می‌شود طی ساعت اوج میزان تردد در حدود ۱٫۴ برابر میزان تردد ساعتی میانگین روز بوده است.

  وی تصریح کرد: طی شهریور ماه سال ۹۸ میزان تردد وسایل نقلیه سنگین استان مازندران بیش از ۵ میلیون و ۸۵ هزار تردد بوده است که این عدد نشان‌دهنده سهمی حدود ۸ درصدی وسایل نقلیه سنگین از تردد کل وسایل نقلیه در استان مازندران است.

  رئیس اداره مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران یادآور شد: همچنین این میزان از تردد، حاکی از افزایش ۱۳درصدی تردد وسایل نقلیه سنگین نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده است.

  هاشمی اظهار کرد: آمار تردد ثبت شده از محورهای مواصلاتی استان مازندران با استان‌های مجاور نشان می‌دهد که طی شهریور ماه سال جاری از مبادی و مقاصد ورودی و خروجی استان بیش از ۵ میلیون و ۹۲۴ هزار تردد انجام شده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، حدود ۵ درصد کاهش داشته و در مقایسه با ماه قبل از آن (مرداد ماه۹۸) حدود یک درصد افزایش داشته است.

  وی در پایان گفت: مسافران و رانندگان می‌توانند برای کسب اطلاعات از آمار و ارقام تردد در محورهای استان و کشور همچنین آگاهی از آخرین وضعیت راه‌ها و انسدادها یا محدودیت‌های احتمالی تردد و  شرایط جوی به سایت www.141.ir مراجعه کرده و یا با تلفن گویای ۱۴۱ تماس بگیرند.

  برچسب ها :

  نظرات