آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ , Friday 3 December 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 105981
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
 • شما اینجا هستید :فرهنگی > فضای مجازی
 •   

  توصیه‌های بهداشتی به زائران اربعین حسینی/ غذا‌های این موکب‌ها را مصرف کنید تا سالم بمانید

  به گزارش آوای شمال؛

  مردم از مصرف آب غیربسته‌بندی در طول پیاده‌روی مصرف کنند / تا حد امکان از مواد غذایی موکب‌های ایرانی به دلیل رعایت مسائل بهداشتی استفاده شودآوای شمال/ محسن فرهادی معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت  با اشاره به توصیه‌های بهداشتی به زائران مراسم پیاده‌روی اربعین، اظهار کرد: ما به زائران اربعین توصیه می‌کنیم که در هنگام پیاده‌روی به هیچ عنوان از آب غیربسته‌بندی در کشور عراق استفاده نکنند زیرا ممکن است مسائل بهداشتی در مورد آب به طور کامل رعایت نشده باشد.

  معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت تأکید کرد: بازرسان بهداشت محیط کنترل دقیق و ویژه‌ای بر روی موکب‌های بین دو شهر نجف و کربلا دارند و به همین دلیل به مردم توصیه می‌کنیم که تا حد امکان از غذاهای موکب‌های ایرانی استفاده کنند زیرا آنها مسائل بهداشتی را با همکاری و نظارت بازرسان بهداشت محیط به طور کامل رعایت می‌کنند.

  بخور، نخورها برای زائران اربعین حسینی

  فرهادی گفت: افرادی که در مراسم پیاده‌روی اربعین شرکت می‌کنند بهتر است با خود غذاهای فاسد شدنی را حمل نکنند و برای تقویت بنیه جسمانی خود از مواد غذایی خشکی مانند خشکبار و غذاهای کنسرو شده استفاده کنند تا دچار مسمویت غذایی در طول مسیر پیاده‌روی اربعین نشوند.

  معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت افزود: یکی از مسائلی که وزارت بهداشت توجه دقیق و جدی نسبت به آن دارد، موضوع تردد زائران کشورهای هم‌جوار مانند پاکستان و افغانستان است،  وزارت بهداشت کنترل کامل بر روی سلامت زائران دارد و هیچگونه مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

  او گفت: تا حد امکان برای مصرف نوشیدنی‌های گرم مانند چای از لیوان‌های گیاهی یا فلزی استفاده کنند زیرا لیوان‌های پلاستیکی کدر و حتی شفاف مناسب مایعات داغ نیستند.

  برچسب ها :

  نظرات